Z przyjemnością informujemy, że 8 marca 2024 r. uczniowie naszej szkoły zdobyli historyczny srebrny medal, zajmując 2 miejsce w Wojewódzkim Finale Licealiady w piłce ręcznej!!!

Do finału, który został rozegrany w hali sportowej ZSZ w Przeworsku zakwalifikowały się cztery najlepsze drużyny z podkarpackich szkół ponadpodstawowych. Oprócz gospodarzy i naszych szczypiornistów udział wzięły zespoły I Społecznego LO w Tarnobrzegu i I LO Mielec.

W wyniku losowania nasi piłkarze w pierwszym meczu zagrali z I LO Mielec. Początek zaczęliśmy obiecująco, jednak rywale odskoczyli nam na 4 bramki. Podczas przerwy w spotkaniu chłopcy mocno mobilizowali siebie nawzajem dzięki czemu w drugiej połowie meczu poprawili grę w obronie oraz w ataku i na ok. 3 min przed końcem przegrywali już tylko 16 – 17, jednakże doświadczenie zawodników grających na co dzień w drużynie juniorskiej SPR Stal Mielec spowodowało, że rozstrzygnęli rywalizację na swoją korzyść 20 - 17.

W drugim meczu spotkały się drużyny z ZSZ w Przeworsku i I Społecznego LO w Tarnobrzegu. Po zaciętej grze gospodarze ulegli 16 - 19.

Trzecie spotkanie to rywalizacja licealistów, z której zwycięsko wyszli ci z Mielca wygrywając 21 – 15.

Czwarty mecz turnieju odbył się z udziałem ZSZ w Przeworsku oraz Naszego zespołu. Po zaciętej i wyrównanej grze minimalnie lepsi okazali się gospodarze, którzy w ostatniej minucie zdobyli bramkę z rzutu karnego wygrywając 18 – 17.

W przedostatnim meczu turnieju rywalizacja I LO Mielec z udziałem ZSZ w Przeworsku nie miała większej historii. Zawodnicy z Mielca pokonując gospodarzy 17 - 12 mogli skakać z radości, awansując do najlepszej 16 w Polsce.

Dzięki kompletowi zwycięstw I LO Mielec, drużyny z Przeworska, Tarnobrzega i Sanoka mogły rywalizować o 2 miejsce w turnieju.

Nasi szczypiorniści widząc nadarzającą się okazję postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i po pierwszym gwizdku sędziego ruszyli do ataku na bramkę I Społecznego LO w Tarnobrzegu. Dzięki solidnej grze w obronie i skutecznej w ataku podopieczni Huberta Mańko wygrali mecz 14 – 11, co doprowadziło ich do wicemistrzostwa województwa podkarpackiego w piłce ręcznej chłopców w roku szkolnym 2023/2024!!!