W ubiegłym tygodniu na PWSZ w Sanoku odbyła się gala z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Rozpoczęła się od wspomnień pani Czesławy Kurasz - długoletniej działaczki sanockiego wolontariatu. Następnie szkoły przedstawiły swoje programy artystyczne.
Zespół Szkół Nr 3 zaprezentował Szkolną Orkiestrę oraz Zespół PURPOSE.

W piątek 1.12.2023 r. dwie klasy z naszej szkoły udały się na wycieczkę edukacyjno-rozrywkową do Podkarpackiego Centrum Nauki Łukasiewicz w Jasionce koło Rzeszowa.

W nowoczesnej i atrakcyjnej formie uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności z zakresu podstawowych dziedzin życia i nauki, jakimi są np.: biologia, geografia, mechanika i elektronika. W sposób prosty i ciekawy, czasem zabawny mogli przeprowadzić łatwe i bardziej skomplikowane doświadczenia fizyczne i mechaniczne. Próbowali tworzyć wiatr, trzęsienie ziemi, przeprowadzać symulację lotu balonem, przeskanować bagaż na lotnisku, dokonać operacji na chorym pacjencie, sterować kosmicznym łazikiem czy też w sposób wirtualny złożyć skrzydło samolotu myśliwskiego, albo przejść po dachu wieżowca w goglach VR.

Wycieczkę zwieńczyły zabawa połączona z ćwiczeniami sprawnościowymi w Parku Grawitacja oraz pyszny posiłek. Wyjazd odbył się w miłej i kulturalnej atmosferze; podróż upłynęła wesoło a towarzyszyły jej dobry humor i śpiew w wykonaniu uczniów. W wycieczce udział wzięła klasa 1I z wychowawczynią Moniką Fundanicz oraz klasa 1E z wychowawcą Damianem Dziewińskim i opiekunowie Agnieszka Wojtas i Łukasz Matuszek.

 

 

 

Zapraszamy na V CHARYTATYWNY TURNIEJ MIKOŁAJKOWY SHLPN dla MARTYNKI POSADZKIEJ organizowany przez ZS nr 3 i ZS nr 5 w Sanoku

 

Czasami tak niewiele potrzeba, żeby pomóc drugiemu człowiekowi, bo każdy nawet najmniejszy gest, może mieć wielkie znaczenie. Dlatego z całego serca zapraszamy do sportowego kibicowania i wsparcia naszej inicjatywy.

START:

9 grudnia 2023 r., godz. 8:30 w hali sportowej ZS nr 3 w Sanoku, ul. Stróżowska 16.

W programie:

ü  Drużynowy Turniej Piłki Halowej o Puchar STAROSTY SANOCKIEGO

ü  Drużynowy Turniej Rzutów Karnych o Puchar Posła Piotra Uruskiego

 

Czytaj więcej: Zapraszamy na V CHARYTATYWNY TURNIEJ MIKOŁAJKOWY SHLPN dla MARTYNKI POSADZKIEJ

Uczniowie klas 4K oraz 4S mieli okazję uczestniczyć w Ogólnopolskim programie edukacyjnym „W służbie prawu”. 28 listopada odbyło się spotkanie uczniów z funkcjonariuszką Służby Więziennej w ramach programu prewencji przestępstw wśród młodzieży. Uczniowie obejrzeli prezentację, dowiedzieli się, na jakich zasadach mogą ponosić odpowiedzialność karną, co grozi za łamanie prawa, jak wygląda życie w więzieniu i jak wygląda praca w Służbie Więziennej. Na koniec spotkania szkoła otrzymała certyfikat potwierdzający udział w programie.

 

10 listopada 2023 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 105 rocznicy odzyskania niepodległości.

Rozpoczęło ją wspólne odśpiewanie hymnu państwowego w asyście pocztu sztandarowego szkoły.

Następnie zaprezentowano słowno-muzyczny montaż, w którym przedstawiono losy walki narodowowyzwoleńczej Polaków w okresie 123 letniej niewoli, dodatkowo wzbogacony prezentacją multimedialną. Na zakończenie orkiestra szkolna wykonała wiązankę pieśni patriotycznych.

W akademii udział wzięli: Dominik Dwornik 1I, Amelia Hołubowska 1P, Maria Stefanowska 1EF, Milena Szajnowska 1P, Artur Wysoczański 1P.

Prezentację multimedialną przygotowali: Dominik Dwornik 1I, Artur Leśniewski 1I.

Oprawa Fotograficzna: Julia Wojnarowska 1I

Impreza została przygotowana przez: Beatę Leszczyszyn i Monikę Fundanicz

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK