02-pas   Zarząd Pass Polska podpisał umowę z dyrekcją Zespołu Szkół nr 3 o objęciu patronatu nad klasą mechatroniczną. W najbliższych latach będzie rosło zapotrzebowanie na kadry inżynieryjno-techniczne w związku z intensywnym rozwojem parku maszynowego i automatyzacją procesów, dlatego też Pass Polska zdecydował się na podjęcie współpracy z naszą szkołą, która – patrząc historycznie – od początku była związana z lokalnym przemysłem i utrzymała wysoki poziom kształcenia.

 

   Zarówno zarządowi firmy, jak i Dyrekcji szkoły, zależy, aby absolwenci byli jak najlepiej przygotowani do pracy zawodowej i mieli szansę na jej podjęcie zaraz po ukończeniu edukacji. W działach technicznych Pass Polska pracuje wielu dawnych uczniów ZS nr 3. Dziś niektórzy z nich pełnią funkcje kierownicze; sporo osób ukończyło studia techniczne, specjalistyczne szkolenia (np. Siemens Simatic, uprawnienia energetyczne, wdrażanie wyrobów do produkcji seryjnej APQP), zdobyło nowe umiejętności.

Jak zapewnia Jaromir Wilusz, prezes Pass Polska, firma jest otwarta na młodych ludzi, którzy chcą się uczyć i rozwijać zawodowo, oferuje dofinansowanie do studiów inżynierskich i podyplomowych, szkoleń, umożliwia naukę języków obcych.

   W poniedziałek nauczyciele przedmiotów zawodowych z Zespołu Szkół nr 3, Agnieszka Podkalicka,  Wojciech Ogarek i Jerzy Szymański, odwiedzili firmę Pass Polska. Po zakładzie oprowadzali ich: Wojciech Pityński kierownik Wydziału Utrzymania Ruchu, Jan Stanisławski, kierownik Wydziału Projektów Automatyki i Sylwester Kowalczyk, kierownik Wydziału Nowych Uruchomień.

   Praca w każdym z tych wydziałów jest naprawdę ciekawym wyzwaniem, zwłaszcza dla młodego człowieka. Przykładowo pracownicy „utrzymania ruchu” odpowiadają w firmie za 450 maszyn i urządzeń oraz instalacje: elektryczne, wodne, sprężonego powietrza, azotu, gazu, pary wodnej. Kierownik, Wojciech Pityński, nawet dziś mógłby przyjąć do pracy elektryków, mechaników, automatyków. Dla kogoś, kto przykłada się w szkole do nauki, ma otwartą głowę i smykałkę do techniki, tego typu praca jest wręcz wymarzona, tym bardziej, że w wydziale budowane są także nowe, autorskie maszyny oraz systemy sterowania i zbierania danych. Naprawdę, można się wiele nauczyć i wytyczyć własną ścieżkę rozwoju zawodowego!

   Zwieńczeniem wizyty było podpisanie umowy patronackiej, pod którą swoje podpisy złożyli: Jaromir Wilusz, dr Alicja Jaruga – dyrektor zarządzający i członek Zarządu Pass Polska oraz Krzysztof Futyma – dyrektor ZS nr 3. A więc – startujemy!

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK