palma3

24.03.2013r. na Skansenie, świętowano "Niedzielę Palmową", zorganizowaną przez Powiat Sanocki, Muzeum Budownictwa Ludowego, oraz Parafię Chrystusa Króla. Uroczystość rozpoczęła procesja z Rynku Galicyjskiego pod zabytkowy kościół z Bączala Dolnego, w którym odprawiona została Msza Święta.
      Jedną z atrakcji spotkania był konkurs na palmę wielkanocną.

Młodzież naszej szkoły przygotowała na konkurs  tradycyjną palmę wielkanocną ułożoną między innymi z gałązek jałowca, bukszpanu,  trzciny  i wierzby. Kompozycję uzupełniły misternie skręcane bibułowe kwiaty. Spośród prawie 30 zgłoszeń wygrała 4,5 metrowej wysokości palma uczniów Zespołu Szkół  Nr1 w Sanoku.
      W Rynku Galicyjskim rozstawione były również stoiska z ozdobami i potrawami świątecznymi, prezentowano tradycyjne obrzędy wielkanocne.
     Niedziela Palmowa, czyli Niedziela Męki Pańskiej zwana jest też "Kwietną" lub "Wierzbną". Pamiętajmy, że dzień ten rozpoczyna Wielki Tydzień - okres przygotowania duchowego do Świąt Wielkanocnych. Czas wyciszenia, skupienia i przeżywania męki Chrystusa.

relacja fotograficzna

relacja film