sp3dbi

21.03.2013r. uczennice klasy 3Tf przeprowadziły lekcję i warsztaty w Szkole Podstawowej Nr3 w Sanoku. W ramach działań związanych z obchodami  Dnia Bezpiecznego Internetu  Ilona, Marcelina i Jadwiga przygotowały prezentację dotyczącą bezpiecznego poruszania się w sieci. W prezentacji w postaci komiksu dla najmłodszych użytkowników komputera zawarte zostały informacje na temat wpływu działań podejmowanych w wirtualnym świecie na nasze życie.

Pierwszego dnia wiosny dziewczęta wcieliły się w rolę nauczycieli i przeprowadziły pokaz prezentacji, połączony z warsztatami dla  dzieci klasy czwartej. W ramach warsztatów uczniowie szkoły podstawowej na podstawie przygotowanych tematów opracowywali własny komiks dotyczący bezpieczeństwa w Internecie.  W ruch poszły kartki, gazety, nożyczki i kleje. Pracowano nad następującymi tematami:

I zespół (niebieski) – Czego nie można udostępniać na portalach społecznościowych?
II zespół( czerwony) – Z czego powinno składać się prawidłowe hasło?
III zespół (fioletowy) – Strzeż pilnie wszystkich swoich internetowych haseł. Nie zdradzaj ich nikomu.
IV Zespół (pomarańczowy) – Nigdy nie podawaj żadnych osobistych informacji o sobie.

Dzieci pracowały z dużym zaangażowaniem, pomysłowe i nietypowe zajęcia bardzo im się podobały.
Rezultaty pracy najmłodszych pokażemy w najbliższym czasie.

„Nauczycielkom” gratulujemy pomysłu i odwagi.

Linkujemy fotorelację z wydarzenia :)

Dziękujemy mgr Małgorzacie Romaniak-Stanek i dyrekcji SP Nr3 w Sanoku za umożliwienie przeprowadzenia  lekcji.

W przygotowaniach pomagał mgr inż. Marek Stawarczyk, mgr inż. Iwona Brząska