15.05.2010 r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Krośnie odbył się finał wojewódzki XIV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Wzięło w nim udział 12 trzyosobowych drużyn z całego województwa podkarpackiego, które zostały mistrzami powiatów. Turniej składał się z następujących konkurencji: „Przepisy ruchu drogowego”, „Historia motoryzacji”, „Obsługa motoroweru”, „Pierwsza pomoc” oraz „Sprawnościowa jazda motorowerem i samochodem”. Współorganizatorami turnieju byli: Polski Związek Motorowy w Rzeszowie, Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, WORD Krosno, Word Rzeszów.
Cele turnieju to przede wszystkim popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego, propagowanie i popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych.
Nasza drużyna zajęła II miejsce (zdobywając puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego p. Z. Cholewińskiego), ustępując nieznacznie ZSP nr 3 w Krośnie. Trzecie miejsce zajął ZSTiO z Jarosławia.
Należy zaznaczyć, że drużyna wystąpiła w tym samym składzie (Damian Pszonka, Waldemar Nagórny, Dawid Dziadosz ), który w zeszłym roku wywalczył IV miejsce drużynowo w Polsce. Opiekunem drużyny podobnie jak w latach poprzednich był wicedyrektor ZS nr 3 Bogusław Bałut.
Nasi uczniowie musieli się wykazać znajomością bardzo szczegółowych przepisów ruchu drogowego oraz historii motoryzacji. Bardzo dobrze nasza drużyna wypadła w konkurencji Obsługa motoroweru (2 miejsce) oraz w konkurencji Pierwsza Pomoc (3 miejsce). Konkurencję sprawnościowej jazdy samochodem z talerzem Stuart`a wygrał Damian Pszonka, pokazując doskonałą wręcz technikę kierowania. Damian otrzymał specjalny puchar ufundowany przez Prezesa Automobilklubu Małopolskiego w Krośnie. Trochę szkoda, że Dawid jadąc motorowerem miał problemy natury technicznej i stracił trochę sekund. Gdyby nie te trudności, to my, a nie szkoła z Krosna walczylibyśmy po raz siódmy w finale centralnym.
„Chciałbym podziękować uczniom za zaangażowanie i trud jaki włożyli w przygotowania do turnieju. Szkoda, że nie udało się im obronić tytułu sprzed roku. Miejmy nadzieję, że ich następcy w przyszłym roku będą chcieli im dorównać” - mówi Bogusław Bałut - „Chciałbym przekazać również podziękowania dla Pani dyrektor oraz nauczycieli ze Szkoły Medycznej w Sanoku za pomoc w przygotowaniu uczniów w konkurencji pierwszej pomocy”.