Nasza szkoła odniosła ogromny sukces, dzięki uzyskaniu akceptacji złożonego wniosku, za sprawą którego uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Nr 3 w Sanoku będą mogli podzielić się swoimi refleksjami mówiącymi o współczesnej szkole z przedstawicielami szkół europejskich.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony: http://www.comenius.i5o.pl

Projekt „Natural Sciences, Natural Egnlish” został przygotowany w ramach programu Comenius. Koordynatorem tego projektu ze strony polskiej jest pani Edyta Kulawiak — Roman, głównym tłumaczem — pani Barbara Podkalicka, a nauczycielem ds. technologii komunikacyjnej ICT — pan Marcin Stanek.

Główne cele planowanych działań oscylują wokół: wymiany doświadczeń między nauczycielami i uczniami z różnych szkół europejskich, propagowania własnego języka, kultury i świadomości narodowej, wdrażania do podejmowania nauki języka angielskiego, kształcenia zintegrowanego CLIL, stosowania nowych technologii w działaniach i komunikacji, organizowania mobilności (wyjazdów nauczycieli i uczniów do szkół partnerskich).

Obok przedstawicieli z naszej szkoły w projekcie wezmą udział następujące szkoły:

Isis Cicognini Rodari z Prato we Włoszech
Ecole Privee Fieldgen z Luxemburg’a
Mimers Hus Gimnasium z Kungalv ze Szwecji
Ies Juan de Garay z Walencji w Hiszpani.