milosz_grudz_2011

Moja wierna mowo, służyłem tobie
… takie motto towarzyszyło międzyszkolnemu konkursowi poświęconemu życiu i twórczości Czesława Miłosza, który odbył się w dniu 9 grudnia 2011 roku w Zespole Szkół nr 1 w Sanoku. Naszą szkołę pod opieką pani Sabiny Śmiertki reprezentowali uczniowie: Katarzyna Mużył i Wojciech Szczepek (2TK) - kategoria wiedza o życiu i twórczości poety, Bartłomiej Michalski (4TS) - kategoria plastyczna oraz zespół „Będzie lepiej” w składzie: Katarzyna Pisaniak (3TK), Kamil Węgrzyniak (4TS), Damian Sąsiadek i Seweryn Chutkowski (4TB), Dominik Gurgacz (4TC) - kategoria poezja śpiewana.

W kategorii wiedzy uczniowie odpowiadali w trzech rundach na pytania dotyczące życia i twórczości poety. Natomiast zespół zaprezentował wiersz Czesława Miłosza „Ballada” we własnej aranżacji muzycznej. Utwór zaśpiewali Kamil Węgrzyniak i Katarzyna Pisaniak, zyskując duże brawa, zwłaszcza ze strony jury. W kategorii plastycznej nasz reprezentant wykonywał ilustrację do wiersza „Ganek”. Wśród siedmiu startujących szkół średnich nasi uczniowie zajęli II miejsce, zarówno w kategorii wiedzy, jak również poezji śpiewanej. Serdecznie im gratulujemy sukcesu, tym bardziej, że zespół muzyczny na prośbę organizatorów zaprezentował jeszcze jeden utwór i zyskał ogromny aplauz zgromadzonej publiczności. Nasi uczniowie raz jeszcze udowodnili, że są najlepsi, a z pewnością „będzie lepiej”, choć i tak jest super. Raz jeszcze gratulujemy nagrodzonym.