1 grudnia 2011 roku odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu czytania ze zrozumieniem adresowanego do uczniów klas I i II  pod tytułem ”Czytam i rozumiem”. W tym roku młodzież odpowiadała na pytania do tekstu „Pochwała czytania i fikcji literackiej – mowa noblowska”, którego autorem był  Mario Vargas Llosa. Konkurs przygotowały i przeprowadziły p. Dorota Piejko i p. Sabina Smiertka. Wśród licznych uczestników konkursu (80 osób) wybrano następujących finalistów:

Klasy I:

I miejsce – Damian Nowak 1TM

II miejsce – Daniel Niemiec 1TK
                   Karol Segin 1TK
                   Adam Szpiech 1TM

III miejsce – Łukasz Majcher 1TS
                     Dawid Dziewiński 1TS
                     Kamil Kucharski 1TM

Klasy II:

I miejsce – Konrad Bieda 2TK
                  Wojciech Szczepek 2TK

II miejsce – Karol Bąk 2TM
                   Grzegorz Jagodziński 2TK

III miejsce – Patrycja Gotfryd 2TK
                     Damian Wajda 2TK

Wyróżnienia:

Szymon Kulikowski 2TI
Dagmara Barańska 2TF
Patryk Sęk 2TK
Dominik Gagatko 2TK

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, gratulujemy finalistom i zapraszamy na kolejną edycję konkursu.