pozarna_3  Dnia 23 listopada 2012 r. odbyły się kolejne zajęcia w ramach realizacji programu ,,Bezpieczna szkoła-bezpieczny uczeń”.  Tym razem honorowymi gośćmi byli przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku. Celem zajęć było promowanie bezpiecznych zachowań w domu, szkole i na ulicy. Uczestnicy zaznajomili się z podstawowymi zasadami ochrony przeciwpożarowej oraz postępowaniem w sytuacjach zagrożenia.

Wozy strażackie obsługiwali:
 starszy aspirant Mariusz Febio i starszy sekcyjny Łukasz Komański.

Pod szkołę zajechały dwa  specjalistyczne wozy strażackie. Strażacy zademonstrowali urządzenia i narzędzia do interwencji w sytuacjach zagrożenia pożarowego.  Młodzież mogła z bliska zobaczyć jak wygląda sprzęt strażacki wykorzystywany przy pożarach budynków oraz w wypadkach drogowych. Zainteresowani pracą strażaka dowiedzieli się również jakie warunki należy spełnić aby zostać strażakiem. Zajęcia dla uczniów prowadzili aspirant sztabowy Ireneusz Futyma i młodszy aspirant Dawid Pesznar.

Dziąkujemy za profesjonalne przeprowadzenie pokazu.

Spotkanie zorganizowały: I.Urban, A.Futyma, M.Prorok.