W piątek 1.12.2023 r. dwie klasy z naszej szkoły udały się na wycieczkę edukacyjno-rozrywkową do Podkarpackiego Centrum Nauki Łukasiewicz w Jasionce koło Rzeszowa.

W nowoczesnej i atrakcyjnej formie uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności z zakresu podstawowych dziedzin życia i nauki, jakimi są np.: biologia, geografia, mechanika i elektronika. W sposób prosty i ciekawy, czasem zabawny mogli przeprowadzić łatwe i bardziej skomplikowane doświadczenia fizyczne i mechaniczne. Próbowali tworzyć wiatr, trzęsienie ziemi, przeprowadzać symulację lotu balonem, przeskanować bagaż na lotnisku, dokonać operacji na chorym pacjencie, sterować kosmicznym łazikiem czy też w sposób wirtualny złożyć skrzydło samolotu myśliwskiego, albo przejść po dachu wieżowca w goglach VR.

Wycieczkę zwieńczyły zabawa połączona z ćwiczeniami sprawnościowymi w Parku Grawitacja oraz pyszny posiłek. Wyjazd odbył się w miłej i kulturalnej atmosferze; podróż upłynęła wesoło a towarzyszyły jej dobry humor i śpiew w wykonaniu uczniów. W wycieczce udział wzięła klasa 1I z wychowawczynią Moniką Fundanicz oraz klasa 1E z wychowawcą Damianem Dziewińskim i opiekunowie Agnieszka Wojtas i Łukasz Matuszek.

 

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK