zdj03  20 grudnia 2023 roku w hali sportowo-dydaktycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku odbył się organizowany przez Podkarpacki Szkolny Związek Sportowy, turniej piłki ręcznej chłopców.

Zakwalifikowali się do niego zwycięzcy szczebla rejonowego, którymi byli zawodnicy Naszej szkoły oraz Michalickiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Miejscu Piastowym.

Stawkę zespołów uzupełniły drużyny Liceum Ogólnokształcącego w Brzozowie i Zespół Szkół Mechanicznych w Krośnie.

Szczypiorniści Naszej szkoły po zwycięstwie w turnieju rejonowym nad Liceum Ogólnokształcącego w Brzozowie 14 : 10,  trafili w półfinale wojewódzkim na Zespół Szkół Mechanicznych w Krośnie.

Mecz początkowo nie układał się po myśli chłopaków (0 : 2), jednak po rzutach Darka Werbowicza i Pawła Cyparskiego, Michała Mokrzyńskiego  wyszli na prowadzenie 4:2, dobrze pracując w obronie, której szefem był Aleksander Uluszczak. Pozostali zawodnicy dopasowali się do wyżej wymienionych i pokonując 12 : 8 Krośnian, pewnie zameldowali się w finale turnieju.

W drugim półfinale spotkali się zawodnicy Liceum Ogólnokształcącego w Brzozowie i Michalickiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Miejscu Piastowym. Mecz od początku prowadzony był pod dyktando Brzozowian, którzy pewnie wygrali 18 : 13.

W meczu o trzecie miejsce lepsi okazali się piłkarze ręczni z Krosna wygrywając 8 : 7 , tym samym rewanżując się za porażkę na szczeblu rejonowym 5 : 6.

W finale podobnie jak w trakcie zawodów rejonowych Nasi chłopcy drugi raz pokonali licealistów z Brzozowa 14 : 10, rozgrywając pod względem taktycznym  dużo lepsze spotkanie.

Dzięki zwycięstwu zapewnili sobie upragniony awans do finału wojewódzkiego, który rozegrany będzie na przełomie lutego i marca tego roku.

Gratulując sukcesu należy przedstawić pozostałych zawodników Naszej drużyny. Poza wyżej wymienionymi skład zespołu tworzyli:

Wolanin Alan, Szylak Gabriel, Sarnicki Karol, Pyszko Mateusz, Romaniuk Szymon, Zarzyka Mateusz, Ząbek Miłosz, Jasiński Hubert, Milczanowski Emil oraz Sobota Eryk. Wojewódka Dominik. Fedak Paweł Wolanin Oliver.