Dyrekcja szkoły, ks. P. Buk oraz nauczyciele religii

zapraszają wszystkich uczniów uczestniczących w lekcjach religii na REKOLEKCJE,
które odbędą się w poniedziałek i wtorek (25 i 26 marca)
na dużej hali sportowej od godziny  8:00.

Wszystkie klasy (również klasy mające zajęcia w RCRE)

poniedziałek i wtorek (25 i 26 marca

przychodzą do szkoły o godzinie 7:50.

Uczniowie, którzy nie chodzą na religię w szkole, będą mieli zapewnioną opiekę podczas rekolekcji.

12.03.2024 r. w Szkole Podstawowej nr 14 w Krośnie na basenie MOSIR odbył się Półfinał Wojewódzki w pływaniu. Reprezentacja chłopców z naszej szkoły wystartowała w sztafecie 6x50m, zajmując bardzo dobre 5 miejsce. Kolejne 4 osoby wystartowały indywidualnie, z których najlepszy był uczeń klasy 1S Dawid Leszczyk, płynąc stylem grzbietowym uplasował się na drugim miejscu.

Naszą szkołę reprezentowali: Eryk Haduch 2S, Dawid Leszczyk 1S, Michał Mazur 2M, Jacek Sieniawski 3K, Igor Wojewódka 2K, Oskar Zychowicz 2S, Nikodem Abram 3P, Ida Ryczaj 1EF, Anita Wietchy 1I.

Opiekunami drużyny byli: Stangierski Sebastian, Łukasz Kudlik.

06   Technik elektryk jest zawodem o bardzo szerokich możliwościach zwiększających się wraz z rozwojem techniki. Wiąże się to ze specjalizacją i systematycznym poszerzaniu swojej wiedzy po zakończeniu kształcenia w szkole. Elektryk może wyspecjalizować się np. w maszynach elektrycznych, układach sterowania, instalacjach elektrycznych, pomiarach,…

W obecnych czasach mamy do czynienia z szybkim rozwojem podzespołów elektrycznych wykorzystywanych w liniach produkcyjnych, urządzeniach przemysłowych oraz domowych, instalacjach energetycznych i instalacjach zasilających wszelkiego rodzaju obiekty budowlane. Pracownik wykształcony w tym zawodzie ma się nie tylko w tym odnaleźć ale również umożliwić instalację, regulację, nadzorowanie i serwisowanie instalacji i urządzeń elektrycznych.

Czytaj więcej: Technik elektryk

Z przyjemnością informujemy, że 8 marca 2024 r. uczniowie naszej szkoły zdobyli historyczny srebrny medal, zajmując 2 miejsce w Wojewódzkim Finale Licealiady w piłce ręcznej!!!

Do finału, który został rozegrany w hali sportowej ZSZ w Przeworsku zakwalifikowały się cztery najlepsze drużyny z podkarpackich szkół ponadpodstawowych. Oprócz gospodarzy i naszych szczypiornistów udział wzięły zespoły I Społecznego LO w Tarnobrzegu i I LO Mielec.

Czytaj więcej: SZCZYPIORNIŚCI WICEMISTRZAMI WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO!!!