O SZKOLE  |  PLAN LEKCJI  |  DZIENNIK  |  AKTUALNOŚCI  |  SPORT W SZKOLE  |  film FILMY film |  FACEBOOK  |  REKRUTACJA  |  NABÓR ELEKTRONICZNY  |

30.10.2019 r. (środa) odbędzie się spotkanie wychowawców klas z rodzicami.

Spotkanie Rady Rodziców o godz. 16:30 w sali nr 2.

Do pobrania: HARMONOGRAM.

zdj     W dniu 24 września 2019 r. w Zespole Szkół nr 3 w Sanoku przeprowadzono wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Sanoka. Głosowało 617 uczniów z 1083.

Do Młodzieżowej Rady Miasta Sanoka kandydowali:

Hubert Jakubowski klasa 3TA

Klaudia Pojnar klasa 3TF

Grzegorz Nogaj klasa 4TA

Wynik głosowania rozłożył się następująco:

Grzegorz Nogaj 4TA – uzyskał 243 głosy;

Klaudia Pojnar 3TF – uzyskała 198 głosy;

Hubert Jakubowski 3 TA – uzyskał 142 głosy;

Głosy nieważne – 34 głosy.

W Zespole Szkół nr 3 Radnym Młodzieżowej Rady Miasta Sanoka wybrano Grzegorza Nogaja z klasy 4TA.

– Obecnie jestem uczniem 4 klasy technikum. Cieszę się, że będę mógł reprezentować naszą szkołę w Młodzieżowej Radzie Miasta Sanoka przez następne 2 lata. Oczekuję na dobrą współpracę ze wszystkimi radnymi i obiecuję jak najlepiej wykonywać powierzony mi urząd – podkreśla.

01.10.2019r. przy pięknej i słonecznej pogodzie odbyły się na sanockich Błoniach zawody powiatowe w sztafetowych biegach przełajowych. Nasza szkoła wystawiła reprezentację chłopców. Pojawiło się w niej kilku nowych zawodników, głównie z klas pierwszych. Mocno odmłodzony skład miał jednak poważne problemy w początkowej fazie zawodów. Od 2 do 4 zmiany nasi uczniowie zajmowali ostatnie miejsce. Wówczas do walki ruszyli najlepsi biegacze ZS3, systematycznie odrabiając straty. Dzięki ich zaangażowaniu i woli walki, ukończyliśmy zawody na 2 miejscu, co pozwoliło nam awansować do etapu rejonowego.

Szkołę naszą reprezentowali: Stach Miłosz (3TM), Gaworecki Kacper (2TK), Latusek Patryk (2TK), Leń Jakub (3TE), Szomko Jakub (1I), Cukierda Dawid (2TE), Drozd Sebastian (2TE), Trybiec Gabriel (2TE), Janik Mateusz (1TB), Galant Michał (3TF), Wójcik Kacper (3TM), Kochan Wiktor (3TI), Klimkowski Łukasz (3TI), Kopacz Mateusz (3TI), Rakoczy Rafał (4TF), Pilawski Krystian (2TI).

Opiekunami drużyny byli: Sebastian Stangierski i Damian Dziewiński.

W dniu 25.09.2019 odbyły się zawody rejonowe w lidze lekkoatletycznej na odnowionym stadionie Wierchy. Nasza szkoła wystawiła dwie drużyny - dziewcząt i chłopców. Konkurencje składające się na wynik to: blok szybkościowy (biegi na 100,200,400 m), blok wytrzymałościowy (biegi na 800,1500 m), blok rzutny (kula, oszczep, dysk) oraz skocznościowy (skok wzwyż oraz skok w dal).

Suma ze wszystkich konkurencji pozwoliła naszym dziewczętom na zajęcie 6-go miejsca (375 pkt) na 9 startujących drużyn. Chłopcy natomiast zajęli 2 miejsce (805 pkt). Wynik ten może jednak nie pozwolić zakwalifikować się w czołowej 20-tce, co pozwoliłoby wystartować w maju 2020 roku w Finale Wojewódzkim.

Czytaj więcej: Zawody rejonowe w lidze lekkoatletycznej

6 listopada 2019r. w naszej szkole zostanie przeprowadzona Ogólnopolska olimpiada przedmiotowa z języka angielskiego Olimpus, która jest umieszczona w kuratoryjnych wykazach zawodów wiedzy uprawniających do wpisania szczególnego osiągnięcia ucznia na świadectwie szkolnym.

Olimpiada będzie testem wielokrotnego wyboru składającym się z 30 pytań. Do każdego pytania w teście podane zostaną 4 odpowiedzi, z których żadna, jedna, dwie, trzy lub wszystkie odpowiedzi mogą być poprawne. Uczeń ma także możliwość wstrzymania się od odpowiedzi na dane pytanie. W testach zawarte będą pytania o różnej skali trudności, dlatego też wszyscy uczniowie mogą spróbować swoich sił (obowiązuje podstawowy zakres nauczania).

Czytaj więcej: OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA PRZEDMIOTOWA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO