ja-titan-logo-s

W roku szkolnym 2012/2013 już po raz czwarty wzięliśmy udział
w Ogólnopolskim Konkursie JA Titan 2013
W XX-tej edycji konkursu, w której wystartowało 1086 zespołów, naszą szkołę reprezentowały cztery drużyny złożone z uczniów klasy III Ti oraz II Tk:

Drużyna I w składzie: Wojciech Ogrodnik, Maciej Tomoń, Bartłomiej Pomykała (III Ti);
Drużyna II w składzie: Rafał Skotnicki (III Ti);
Drużyna III w składzie: Krystian Oklejewicz, Rafał Rozputyński, Krystian  Hryców (II Tk);
Drużyna IV w składzie: Patryk Śmigiel, Seweryn Czaja, Mateusz Kijowski (II Tk);

Rozgrywki zakończyły się 15.03.2013r.  W tegorocznych zawodach Drużyna I dotarła do III-ciej rundy, w której zajęła czwarte miejsce. Drużyna IV dotarła do rundy półfinałowej,  zabrakło im niewielu punktów, aby przejść do finałów. Nie zagraliśmy w finale który odbył się 12 i 13 kwietnia 2013r. Zmierzyło się w nim tylko osiem najlepszych zespołów z całej Polski. Jednak co rok jesteśmy o krok bliżej!

Wszystkim Drużynom  gratulujemy!!!

Chętnych do udziału w zmaganiach konkursowych "JA TITAN"  zapraszamy w przyszłym roku.
www.junior.org.pl

Ogólnopolski Konkurs oparty na grze symulacyjnej z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem kierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych w całym kraju. "Zarządzania firmą" organizuje Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości w Warszawie. "JA TITAN" to komputerowa symulacja wirtualnych firm konkurujących ze sobą. W trakcie anglojęzycznej gry uczniowie zdobywają oraz weryfikują wiedzę biznesową z różnych obszarów funkcjonowania firmy bez ponoszenia ryzyka, które towarzyszy decyzjom w rzeczywistości rynkowej. Uczestnicy "Titana" ćwiczą i rozwijają wiedzę z zakresu: zarządzania strategicznego, myślenia analitycznego, analizy finansowej, podejmowania decyzji.

Zadaniem firmy (drużyny) jest osiągnięcie lepszych wyników od konkurencji w kategorii zysków, sprzedaży i udziału w rynku, dzięki podejmowanym trafnym decyzjom. Gra składa się rund, które przebiegają w różnych warunkach ekonomicznych (recesja, inflacja, wzrost gospodarczy, równowaga rynkowa). W trakcie gry uczniowie mają możliwość przekonania się o przydatności posiadania wiedzy teoretycznej do podejmowania trafnych decyzji gospodarczych, prowadzących drużynę do zwycięstwa w symulowanej konkurencji na rynku tego samego produktu.

www.junior.org.pl
Wykaz drużyn biorących udział w konkursie
Jesteś przedsiębiorczy? Zwiększ skuteczność podejmowania decyzji.

opiekun uczniów: Iwona Brząska