Wymiana_009    W dniach 19 – 26 września gościliśmy w naszej szkole wolontariuszy z międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC. Masha z Iranu, Beatriz i Fernando z Brazylii przyjechali do nas w ramach narodowego projektu edukacyjnego Enter Your Future organizowanego już od 2008 roku. Ideą projektu jest poszerzanie wiedzy z zakresu przedsiębiorczości, odpowiedzialności społecznej oraz zrozumienia międzykulturowego wśród młodzieży.

Nasi uczniowie mieli szansę obcowania z rówieśnikami z innych krajów, a poprzez to poznania kultury tych krajów, życia codziennego, czy też problemów społecznych. Wolontariusze przeprowadzili w naszej szkole cykl zajęć w języku angielskim i przez 7 dni gościli w domach naszych uczniów, co pozwoliło na praktyczne zweryfikowanie poziomu znajomości języka obcego.

Dziękujemy tu przy okazji Agnieszce Stram, Przemkowi Michoniowi i Bogdanowi Brodzickiemu, którzy przyjęli studentów w swoich domach. Dla nas nauczycieli anglistów udział naszych uczniów w takich projektach jest niezmiernie ważny. Wierzymy, że to nie tylko ciekawe i niezapomniane doświadczenie poszerzające horyzonty, ale również przynoszące motywację do dalszego rozwoju.