W dniu 17 grudnia 2013r. wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu odwiedzili Hospicjum im. Św. Brata Alberta w Sanoku. Uczniowie wręczyli podopiecznym Hospicjum skromne upominki i pomagali w dekorowaniu świątecznej choinki.  Najbardziej wzruszającą chwilą było wspólne kolędowanie przy dźwiękach gitary i harmonijki. Wolontariusze przygotowali program muzyczny i zachęcili podopiecznych Hospicjum do wspólnego śpiewania kolęd.
      Mieszkańcy domu im. Św. Brata Alberta w Sanoku byli bardzo wzruszeni, wdzięczni i ogromnie poruszeni wizytą naszych uczniów. To świąteczne spotkanie sprawiło ogromną radość nie tylko obdarowanym, ale także wolontariuszom. Najważniejsze są otwarte serca, cieszymy się z tego, że mogliśmy choć na chwile umilić i rozweselić trudne i ciężkie chwile choroby i cierpienia podopiecznych Hospicjum – mówią organizatorzy inicjatywy.

Z wizyta udali się wolontariusze: Basia Syrylak i Agnieszka Filipowicz z kl. 1TF, Piotr Nowicki, Tomek Rajski, Mateusz Olszowy, Radek Sabat i Mateusz Piekut z kl. 1TM, Pawel Stach z kl. 1TI, Jakub Redman z kl. 2TF i Patryk Waclawski z kl. 3TK.

Oprawa muzyczna spotkania: Piotr Nowicki, Radek Sabat – gitara, Mateusz Piekut harmonijka ustna.

Opiekunki: Anna Futyma, Lucyna Malik.