Nasza szkoła po raz kolejny znalazła się w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych, przygotowywanym przez Perspektywy i Rzeczpospolitą. Kapituła XVI Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych przeanalizowała wyniki 2291 liceów ogólnokształcących i 1867 techników (bez szkół dla dorosłych).

Zajęliśmy I  miejsce w powiecie w rankingu techników
i wysokie 24-te miejsce w województwie osiągając 42,99 pkt.

Na listach znalazły się tylko cztery sanockie szkoły. W kategorii liceów: 1LO i 2LO, w kategorii techników:  ZS Nr3 i ZS Nr1.

Celem rankingu jest dostarczenie uczniom, rodzicom i pracownikom informacji o tym, jak oceniane są polskie szkoły ponadgimnazjalne – licea ogólnokształcące i technika.  Tegoroczny ranking uwzględnia szkoły, w których maturę w maju 2013r. zdawało minimum 12 maturzystów oraz w których wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie mniejsze niż 0,75 średniej krajowej. W przypadku techników dodatkowym kryterium było przystąpienie uczniów do egzaminu zawodowego - minimum 50% absolwentów.

W ustalaniu oceny techników pod uwagę wzięto cztery kryteria:

1. sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych i zawodowych  - 20% wyniku
    2.  wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych - 25% wyniku
    3.  wyniki matury z przedmiotów dodatkowych - 25% wyniku
    4.  wyniki egzaminów zawodowych - 30% wyniku.

Dziękujemy uczniom, absolwentom, rodzicom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły
za tworzenie pozytywnego wizerunku Zespołu Szkół Nr3.
Życzymy dalszych sukcesów.
Zachęcamy gimnazjalistów do podjęcia nauki w Naszej Szkole.

Ranking licea

Ranking technika