profilaktyka3

W ramach działań związanych z ogólnopolską akcją „MAM HAKA NA RAKA” młodzież z naszej placówki przeprowadziła warsztaty dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3 w Sanoku, które zorganizowano w trakcie zajęć świetlicowych.

Celem tego spotkania było uświadomienie najmłodszym, że o zdrowie trzeba dbać i z pomocy lekarza należy korzystać nawet wtedy, kiedy człowiek na nic się nie uskarża i nic go nie boli. Takie zachowanie stanowi o profilaktyce. Dlatego poprzez zabawę, układanie puzzli, kolorowanie obrazów i opracowywanie plakatów dzieci mogły poznać inne oblicze służby zdrowia. Głównym tematem zajęć była profilaktyka nowotworowa.

Warsztaty poprowadziła grupa iniemamocni (opiekun: p. E. Kulawiak – Roman) oraz przedstawicielki grupy realizującej tegoroczne zadania HOAE „Florek” (opiekun: p. I. Brząska).