dlaadama07

4 marca 2014r. w ZS3 w Sanoku odbył się Koncert  Charytatywny
„Serce za serce” dla Adama Hnizdura.

Adam Hnizdur  to absolwent klasy technikum Zespołu Szkół nr 3 w latach 2004 - 2008. Choroba zaatakowała nagle dwa lata temu, gdy pracował w sklepie motoryzacyjnym. Zapalony motocyklista, świetny chłopak, który na spotkanie w szkole  przyjechał sam autem, a do klasy wjechał na wózku. Ucieszył się ze spotkania z kolegami, jak mówili chłopcy – „zapachniało szkołą, wtedy to były czasy…”

Organizatorami koncertu byli wychowawcy – Sabina Śmiertka i Dariusz Święch  oraz   nauczyciele Zespołu Szkół:  Anna Grzyb, Mariola Kosturska, Wioletta Mackiewicz i Agnieszka Podkalicka. Młodzież szkolna  czynnie włączyła się w różnorodne działania, aby ten dzień był dla wszystkich pełen wzruszeń, przeżyć i niezapomnianych chwil. Na Koncert przybyli  koledzy Adama z klasy (TB 2004-2008), jak również on sam, aby w zaciszu klasy spotkać się z nimi  i z nauczycielami, porozmawiać, podziękować.

W programie Koncertu przewidziano: występ szkolnej orkiestry, Pokaz Talentów uczniów naszej szkoły oraz zaproszonych gości, pokaz ratownictwa medycznego (PWSZ w Sanoku) pokazy motocyklowe (klub motocyklowy Templariusze) Warto również zaznaczyć, że w dniach poprzedzających Koncert, uczniowie zrzeszeni w szkolnym klubie HDK oddawali krew w ramach pomocy Adamowi.

Koncert Charytatywny prowadzili Katarzyna Mużył i Dominik Gagatko, Pokaz Talentów – Joanna Ziemiańska i Adrian Kudlik.

Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły, pan Krzysztof Futyma, podkreślając, jak bardzo istotny jest czas, w którym nadchodzi pomoc i jak ważna jest obecność młodzieży w tym przedsięwzięciu.  Koledzy Adama z klasy prosili o pomoc dla niego, dziękując jednocześnie, że szkolna młodzież jest też z nim i go wspiera, tak jak i oni sami. Po raz pierwszy odbył się Pokaz Talentów uczniów naszej szkoły, którzy zaprezentowali swoje zdolności i umiejętności. Pokaz Talentów przygotowały panie: Anna Grzyb i Wioletta Mackiewicz. Wystąpili: zespół w składzie Piotr Nowicki i Agnieszka Stram, zespół: Tomasz Stabryła, Jakub Radzięciak, Paweł Kielar, REVISION (Paweł Libront z zespołem) Wanessa Dymek i Dominika Semczyk (śpiew), Damian Kluska (muzyka elektroniczna), Przemysław Michoń, Dawid Maczużak, Marcin Pieszczoch, Karol Rychlicki, Marcin Piszko i Sławomir Kurdziel (kostka Rubika), Damian Ołowiańczyk i Izabela Walus (tancerze FLAMENCO), Piotr Czapla (POPPING), Mateusz Kijak (recytacja), grupa AIR BORN oraz SPARTANIE (trener p. Mirosław Kaźmierczak).

Kolejnym punktem programu był pokaz ratownictwa medycznego, który przeprowadzili  studenci wydziału ratownictwa PWSZ w Sanoku (zaproszeni przez p.Mariolę Kosturską i szkolny klub HDK). Natomiast o godzinie 13:30 na parking przed halę sportową przyjechali z ks.Markiem Dudą Templariusze, którzy bezinteresownie, w ostatniej chwili, wsparli akcję. Uczniowie bardzo szybko ewakuowali się na plac manewrowy, gdzie motocykliści prezentowali swoje umiejętności, ku ogromnemu zainteresowaniu młodzieży. Również uczeń  ZS3  – Tobiasz Burczyk, zaprezentował jazdę na mniejszym modelu  motocykla (Pocket Bike). Na szkolnych korytarzach trwały aukcje (bukiety, origami, rysunki – wykonała młodzież szkolna). Sprzedaż słodkości, przygotowywanych zarówno przez nauczycieli, jak i uczniów, cieszyła się ogromną popularnością.

Nad bezpieczeństwem w czasie pokazu motocyklowego czuwał p. Dariusz Święch i chłopcy z 4 TA. Kwestiami finansowymi opiekowała się p. Agnieszka Podkalicka, a nad właściwym przebiegiem Koncertu Charytatywnego czuwała p. Sabina Śmiertka.

Dochód z Koncertu Charytatywnego w łącznej kwocie 3471,47 zł. został przekazany na konto fundacji „Echo”.

Dziękujemy wszystkim, którzy bezinteresownie włączyli się w organizację Koncertu i czuwali nad jego prawidłowym przebiegiem: dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom, p.pedagog, młodzieży szkolnej i wszystkim zaproszonym gościom.

„Chciałbym mieć w sobie taką siłę….”- słowami piosenki rozpoczął się pierwszy w naszej szkole Koncert Charytatywny. Taką siłę daliśmy sobie nawzajem – Adam nam, a my jemu.

Adama można wspomóc wpłacając 1% podatku na konta fundacji „Votum” lub „ Echo”.

Fundacja „Echo”:

PBS 46 86 42 0002 2001 0071 3809 0001 z dopiskiem „dla Adama Hnizdur”

Fundacja „Votum”:

Kredyt Bank SA II Oddział we Wrocławiu 35 15 00 1067 1210 6008 3182 0000

LISTA UCZESTNIKÓW  POKAZU  TALENTÓW

Paweł Libront, Damian Ołowiańczyk, Piotr Nowicki, Piotr Czapla, Tomasz Stabryła, Wanessa Dymek, Paweł Kielar, Mateusz Kijak, Przemysław Michoń, Dawid Maczużak, Sławomir Kurdziel, Marcin Piszko, Karol Rychlicki, Marcin Pieszczoch, Agnieszka Stram, Jakub Radzięciak, Damian Kluska, Tobiasz Burczyk

Orkiestra szkolna w składzie: Karol Pojnar, Adrian Gołkowski, Paweł Kielar, Bartłomiej Rysz, Patrick Winnicki, Bogusław Brodzicki, Krystian Węgrzyniak, Kacper Tarkowski, Krzysztof  Żuchowski, Arkadiusz Jakiel, Tobiasz Siwiecki, Bartłomiej Cecuła, Jakub Radzięciak, Kamil Rachwalski

Grupa AIR BORN w składzie: Tomasz Suwała, Mateusz Suwała, Patryk Wieszczek, Sławomir Hirniak, Kacper Gąsior, Adrian Bieniek, Adrian Michoń, Krystian Piech, Marcin Skiba, Michał Suwała, Daniel Hirniak

Trener UKS Spartanie  Zahutyń, pan Mirosław Kaźmierczak wraz z członkami klubu Spartanie: Paulina Cipora, Emilia Sabat, Klaudia Wolańska i mała Konstancja.

Nagłośnienie i muzyka: Karol Bonarski, Bartłomiej Żaczek, Mateusz Wątor, Mateusz Bajorek

Prowadzenie koncertu: Katarzyna Mużył i Dominik Gagatko

Prowadzenie Pokazu talentów: Joanna Ziemiańska i Adrian Kudlik

Przygotowanie Pokazu talentów: Anna Grzyb i Wioletta Mackiewicz