krasicki

12 marca w ZS3 odbył się III  Ponadpowiatowy  Konkurs Polonistyczny dla gimnazjalistów Znani Twórcy Literatury Polskiej – Ignacy Krasicki. Organizatorami konkursu są nauczyciele języka polskiego (panie: Anna Adamiak, Justyna Bednarska, Ewelina Dąbrowska, Edyta Kulawiak- Roman, Dorota Piejko, Sabina Śmiertka) W konkursowych zmaganiach wzięło udział 30 zespołów z 15 gimnazjów powiatów sanockiego, brzozowskiego, leskiego i bieszczadzkiego. Uczniowie rozwiązywali  test Moodle, test czytania ze zrozumieniem, interpretowali utwór literacki oraz prezentowali wcześniej przygotowane  prace plastyczne inspirowane twórczością Ignacego Krasickiego.  Gimnazjaliści  obejrzeli również prezentację  multimedialną na temat biografii poety oraz zwiedzili naszą  szkołę.

Nauczyciele - opiekunowie gimnazjalistów - mogli w tym czasie uczestniczyć w warsztatach przeprowadzonych przez p. Agnieszkę Kowalską (Operon) na temat: „Magia poezji, czyli droga do wtajemniczenia. Gra edukacyjna utrwalająca pojęcia związane z analizą dzieła poetyckiego”. Część plastyczną konkursu oceniali p. Joanna Szostak i p. Tomek Mistak z sanockiej galerii BWA. Przy organizowaniu konkursu pomagali również: p. Mariusz Piejko, p. Mariola Prorok oraz p. Monika Fundanicz i p. Agnieszka Podkalicka.

Wyniki konkursu:

Konkurs wiedzy:

I miejsce: Gimnazjum nr 2 z Przysietnicy (Joanna Rogula, Zuzanna Jajko, Justyna Gołąbek, opiekun – p. Barbara Słowik)
II miejsce: Gimnazjum z Rzepedzi (Ewa Nitkowska, Anna Wojtoń, Anna Sawczyszyn, opiekun – p. Marzena Barzyk-Prenkiewicz)
III miejsce: Gimnazjum z Komańczy (Karolina Bek, Karol Kijowski, Jadwiga Łukaczów, opiekun - p. Jolanta Kudlik)

Wyróżnienia:
Gimnazjum nr 3 Sanok (Sylwia Gruca, Oliwia Bolacka, Weronika Wołoszyn, opiekun- p. Joanna  Ziarko)
Gimnazjum z Cisnej (Karolina Dzikowska, Emilia Balwierczak, Ewa Sławińska, opiekun- p. Katarzyna Michałowska)

Konkurs plastyczny:

I miejsce: Jadwiga Grodzińska
II miejsce: Aleksandra Skowrońska
III miejsce: Agnieszka Mołocznik
Wyróżnienia: Justyna Rogala, Małgorzata Majewska.

Konkurs prowadzili: Dominika Łukowska i Krystian Ruchlewicz (1TK), Obsługę techniczną konkursu zapewnili uczniowie z klas 3TM, 1TM i 1TK. Dziękujemy młodzieży szkolnej  za pomoc i zaangażowanie w czasie konkursu.