orto1Śladem poprzednich lat – także i w tym roku został zorganizowany w naszej placówce Szkolny Konkurs Ortograficzny.

W tegorocznych zmaganiach udział wzięło 37 uczniów, którzy pod czujnym okiem p. E. Kulawiak – Roman napisali dyktando poświęcone „Dżdżystym igrzyskom londyńskim”. Młodzież zmierzyła się ze słownictwem, które używa w codziennym języku; pojawiła się zatem „wrzawa” i „mżawka”, „obrzeża metropolii” i „pięciobój nowoczesny”, „niezmierzone rzesze rozentuzjazmowanych kibiców” i wiele zdecydowanie trudniejszych wyrazów.

W zawiłym gąszczu trudności ortograficznych i interpunkcyjnych najlepiej poradzili sobie:

I miejsce – Miłosz Osadczuk (klasa 3 TI)

II miejsce – Paweł Filipowicz (klasa 3 TI)

III miejsce – Jakub Szatkowski (klasa 2 TK)

IV miejsce – Michał Kuliga (klasa 2 TM)

V miejsce – Ireneusz Petryka (klasa 3 TK)

Laureaci niniejszych zmagań będą reprezentować naszą szkołę w konkursie o miano Sanockiego Mistrza Ortografii, który odbędzie się w sanockim „Ekonomiku”.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy zdobycia najwyższych lokat w kolejnych rozgrywkach ortograficznych!