28 marca 2014 r. w Warszawie odbył się finał konkursu matematycznego PANGEA. Jest to konkurs międzynarodowy, przeprowadzany w kilku krajach (Polska, Niemcy, Dania, Włochy, Austria, Portugalia, Szwajcaria, Słowenia, Hiszpania, Czechy i Węgry).

Uczestnictwo w konkursie, składającym się z dwóch etapów, było bezpłatne.. Pierwszy etap (szkolny) został przeprowadzony 10 stycznia 2014 r. Wzięło w nim udział 58 uczniów naszej szkoły (wszystkich zarejestrowanych w tegorocznej edycji konkursu było 103 264). Uczestnicy mieli do rozwiązania test matematyczny składający się z 15 zadań o różnym stopniu trudności w czasie 60 minut. Drugi etap (finał) odbył się 28 marca 2014 r. w Vistula University w Warszawie.

Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów:

Konrad Szałankiewicz kl. 4TI
Patrycja Bober  kl. 1TM
Szymon Szymański  kl. 1TF

W drugim etapie uczniowie rozwiązywali test matematyczny składający się z 30 zadań o różnym stopniu trudności w czasie 90 minut. Wyniki finału zostaną opublikowana po 8 kwietnia 2014 r.

Wyjazd reprezentantów naszej szkoły do Warszawy, pod opieką p. Ewy Bałut, był również świetną okazją do obejrzenia kilku ciekawych miejsc naszej stolicy.

Patronat honorowy konkursu w Polsce sprawował: Minister Edukacji Narodowej, Mazowiecki Kurator Oświaty, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty, Kuratoria Oświaty w Łodzi,  Olsztynie,  Szczecinie, Rzeszowie, Gdańsku, Bydgoszczy i Wrocławiu oraz Fatih University (Stambuł).