znani_tworcy_literatury

12 kwietnia 2012 roku odbył się I ponadpowiatowy konkurs dla gimnazjalistów „Znani twórcy literatury polskiej – Jan Kochanowski”. Organizatorami konkursu byli nauczyciele języka polskiego Zespołu Szkół Nr 3 oraz CDN w Sanoku, których założeniem było przekazanie młodzieży wiedzy o literaturze z wykorzystaniem nowoczesnych źródeł informacji. W konkursowych zmaganiach udział wzięło 13 zespołów z 10 gimnazjów: Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum nr 4 (Sanok), Gimnazjum nr 1 z Zagórza, Gimnazjum nr 2 z Zagórza, Gimnazjum z Cisnej, Gimnazjum z Przysietnicy, Gimnazjum z Bukowska, Gimnazjum z Dydni, Gimnazjum z Niebieszczan.

Konkurs podzielony był na dwie części: test w systemie Moodle (życie i twórczość Jana Kochanowskiego) oraz czytanie ze zrozumieniem i analiza utworu literackiego. Równocześnie z konkursem wiedzy odbywał się konkurs plastyczny, którego inspiracją były wybrane utwory poety.

Zmagania konkursowe zakończyły się prezentacją multimedialna dotyczącą Jana Kochanowskiego, którą przygotowali uczniowie klasy 2TK (Grzegorz Ogrodnik, Wojciech Szczepek, Katarzyna Mużył, Dominik Gagatko, Jakub Zubel).

W czasie, gdy młodzież zmagała się z konkursowymi zadaniami, nauczyciele – opiekunowie wzięli udział w pokazowej lekcji z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, którą przeprowadziła Pani Barbara Podkalicka.

Jury w składzie: przewodniczący – wicedyrektor ZS Nr 3 Arkadiusz Zulewski, metodyk języka polskiego CDN – p. Anna Adamiak, nauczyciele języka polskiego ZS nr 3 – p. Sabina Śmiertka, p. Dorota Piejko, p. Justyna Bednarska, przedstawiciele BWA Galeria Sanocka – p. Joanna Szostak, p. Tomasz Mistak, przyznało następujące miejsca:

Konkurs wiedzy:
I miejsce: Gimnazjum nr 2 w Sanoku (gr 2): Anna Lewek, Aleksandra Leszczyńska, Paulina Fedio (opiekun p. Dorota Nowicka)
II miejsce: Gimnazjum nr 2 w Sanoku (gr 1): Radosław Barański, Karolina Indyk, Dominika Pędziwiatr (opiekun p. Wioletta Florek)
III miejsce: Gimnazjum nr 3 w Sanoku (gr 1): Magdalena Radwańska, Klaudia Galik, Aleksandra Serednicka (opiekun p. Zdzisława Janowska)
Wyróżnienie: Gimnazjum z Przysietnicy: Monika Pietryka, Monika Rachwał, Justyna Jajko (opiekun p. Barbara Słowik)

Konkurs plastyczny:
I miejsce: Oskar Harpula (Gim. nr 3 Sanok)
II miejsce: Martyna Kopczak (Gim. nr 2 Sanok)
III miejsce: Karolina Latawiec (Gim. Cisna)

Wyróżnienia:
Paweł Klaja
(Gim. nr 1 Zagórz)
Dominika Hałasowska (Gim. nr 2 Sanok).

Konkurs prowadzili i czuwali nad jego prawidłowym przebiegiem uczniowie: Katarzyna Pisaniak, Justyna Bilanycz (3TK), Konrad Bieda, Patryk Sęk (2TK), Kamil Latusek, Mateusz Marcinik, Szymon Drozd (3TB), Sylwia Bartkowska, Monika Furdak, Angelika Kloczkowska, Diana Semczyk, Joanna Ziemiańska (1TI).

Dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkół Nr 3, Centrum Doskonalenia Nauczycieli, BWA w Sanoku, młodzieży gimnazjalnej, nauczycielom–opiekunom oraz tym wszystkim, którzy włączyli się w organizację konkursu, udowadniając tym samym, że literatura nie musi zniechęcać, jeśli przekazuje się ją w inspirujący, ciekawy, nowoczesny sposób z wykorzystaniem dostępnych technologii informacyjnych.

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.