kurtyna

Już po raz czwarty uczniowie naszej szkoły 17 kwietnia wzięli udział w ponadpowiatowym konkursie wiedzy o teatrze i przeglądzie teatralnym „Kurtyna wyobraźni” organizowanym przez Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sanoku. Spotkanie dla miłośników teatru z powiatów bieszczadzkiego, leskiego i sanockiego odbyło się w Bieszczadzkim Domu Kultury w Lesku.

W tym roku uczniowie pod opieką p. Urszuli Baran i p. Doroty Piejko przygotowali fragmenty „Makbeta” Williama Szekspira. W role szekspirowskich postaci wcielili się - Kinga Poznańska (Lady Makbet), Justyna Królicka, Anna Radwańska, Patrycja Zubik (kl. 2Tf), Piotr Ambicki (Makbet), Karol Pojnar, Krzysztof Łosiak, Przemysław Krukar, Robert Myćka (kl. 2Ti) oraz Adrian Kudlik (kl.2Tk). Oprawą dźwiękową przedstawienia zajął się Szymon Kulikowski (kl. 2Ti), a film, do obejrzenia którego zachęcamy, nagrał Kacper Łosiak (kl. 3Ti).

Gdy uczestnicy przeglądu prezentowali sztuki sceniczne, odbywał się konkurs wiedzy o teatrze związany z teatrem elżbietańskim, twórczością Williama Szekspira oraz gatunkami dramatycznymi. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajęła Agnieszka Adamiak (kl. 1Tf), a II miejsce Jadwiga Winnicka (kl. 1Tf). Uczennice do konkursu były przygotowywane przez p. Ewelinę Dąbrowską.

Serdecznie gratulujemy!

ZOBACZ FILM: