3-go_maja26 kwietnia 2012 roku na hali sportowej odbyła się uroczysta akademia z okazji 221 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Na akademii przedstawione zostały najważniejsze wydarzenia historyczne, które doporwadziły do uchwalenia przez Sejm Czteroletni Konstytucji 3 Maja. Między innymi uczniowie zaprezentowali przebieg rozbiorów Polski, prace Sejmu Czteroletniego i bezpośrednie wydarzenia związane z procesem uchwalania Konstytucji.
Ukazane zostały również czołowe postacie Sejmu Wielkiego (Stanisław August Poniatowski, Stanisław Małachowski, Stanisław Staszic, Hugo Kołłątaj).

Akademię wzbogaciły wiersze upamiętniające te wydarzenia (Koncert Jankiela z „Pana Tadeusza”, wiersz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego pt. „Byłeś jak wielkie stare drzewo…”). Wszystko to było przedstawione na tle muzyki wybitnych kompozytorów światowych, jak i polskich, m.in.: Verdi, Chopin, ścieżka dźwiękowa do filmu „Pan Tadeusz”.
Program artystyczny przedstawili uczniowie klas 2TI, 2TK, 3TK pod kierunkiem p. Katarzyny Wronkowicz–Rogos i p. Joanny Skarbowskiej–Sówki.

Uroczystość zakończyło wystąpienie dyrektora p. Bogusława Bałuta, powiedział, że naród, który zapomni swoją historię przestanie istnieć. Dlatego zachęcał młodzież szkolną do poznawania i zgłębiania dziejów własnego kraju. Zwrócił uwagę również na to, że udział w przygotowaniu i przeprowadzeniu akademii patriotycznej jest żywą lekcją historii, w której powinien wziąć udział każdy młody Polak.