strona

24 kwietnia 2012r miała miejsce zorganizowana w ramach Ogólnopolskiej Harcerskiej Akcji Ekologicznej „Florek” szkolna akcja „Sprzątanie Lasu”. Do wspólnego sprzątania włączyli się uczniowie klas 2Ti, 2Tk i 3Tk. Czesaliśmy las od Źródełka Królowej Bony wzdłuż szlaku czerwonego w górę i w bok. Nazbieraliśmy mnóstwo „grzybów”. Świadkiem zdarzenia, organizatorem akcji i naszym gawędziarzem był zaprzyjaźniony Pan Leśniczy Leśnictwa Liszna Marek Wilk.

Nie zostawiaj śmieci w Lesie:

Pozostawiony plastik, rozkłada się 100-1000 lat
Szklana butelka wyrzucona w lesie może kosztować naturę około 4000 lat
Puszka po konserwie będzie leżała w wilgotnej ziemi około 10 lat
Syntetyczne składniki gumy do żucia odpowiedzialne są za zanieczyszczą glebę i zostaną tam około 5 lat
Kartka A5, czy bilet do kina rozkłada się, jeśli leży w wilgotnej ziemi, 3-5 miesięcy

Opiekun uczniów: Iwona Brząska