Jak już informowaliśmy wcześniej – nasza placówka otrzymała zgodę na realizację międzynarodowego projektu w ramach programu Comenius. Podstawowym zadaniem jest podejmowanie takich samych działań przez szkoły partnerskie. Nasi przedstawiciele wraz ze szkołami z Włoch, Luksemburga, Hiszpanii i Szwecji w ostatnich miesiącach organizowali spotkania, warsztaty oraz lekcje z biologii, fizyki i social (w Polsce: odpowiednik wychowania do życia w rodzinie), które były prowadzone z zastosowaniem języka angielskiego. Efektem tych zadań były wizyta nauczycieli we Włoszech i wyjazd uczniów z nauczycielami do Luksemburga. Uczestnicy meetingu wzięli udział w specjalnie zorganizowanych warsztatach umożliwiających porównanie sposobów pracy w szkołach europejskich.

Poprzednie spotkanie miało miejsce we Włoszech, gdzie obyły się warsztaty robocze, w czasie których ustalano dalsze zadania przeznaczone do realizacji. W spotkaniu w Prato udział wzięli nasi przedstawiciele: Edyta Kulawiak – Roman (koordynator), Marcin Stanek (specjalista ICT), Barbara Podkalicka (główny tłumacz projektu) Agnieszka Podkalicka (nauczyciel przedmiotów prozawodowych) i Bogusław Bałut (z-ca dyrektora).

W ostatniej zagranicznej wizycie uczestniczyli: Mateusz Heliński (uczeń klasy 4TK, prezentujący na forum międzynarodowym lekcję social w język angielskim), Maciej Husak (uczeń klasy 4TK, autor i administrator strony internetowej projektu „Natural Sciences, Natural English”), Edyta Kulawiak – Roman (nauczycielka social, koordynator projektu), Marcin Stanek (nauczyciel – specjalista ICT), Elwira Bonk (nauczycielka języka angielskiego, tłumacz projektu), Arkadiusz Zulewski (nauczyciel fizyki, z-ca dyrektora) i Roman Rymar (opiekun).

Wrzesień będzie należał do nas, bowiem właśnie wtedy będziemy gościć nauczycieli ze szkół partnerskich, realizujących projekt „Natural Sciences, Natural English”. Już teraz w Polsce trwają przygotowania do wspomnianej wizyty. O szczegółach meetingu będziemy informować na bieżąco.