gopr2

22 stycznia 2013r. odbyły się kolejne zajęcia w ramach projektu „Bezpieczna szkoła – bezpieczny uczeń”. Z młodzieżą naszej szkoły spotkał się przedstawiciel  Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Sanoku Pan Grzegorz Chudzik.

Celem   prezentacji  było zapoznanie uczniów min.  z historią GOPR– u na naszym terenie, zasadami bezpiecznego zachowania się w górach, a w sytuacji wystąpienia wypadku – zasadami niesienia pomocy, czy sposobem kontaktowania się z ratownikami górskimi. Uczniowie dowiedzieli się również jakim sprzętem ratowniczym dysponują pracownicy GOPR– u, oraz jaką drogę należy przejść, aby takim ratownikiem zostać.  Spotkanie zakończyło się krótkim quizem. Trafne odpowiedzi  uczniów były nagradzane przez prowadzącego drobnymi upominkami.

Spotkanie zorganizowały Iwona Urban i Anna Futyma .