PCPR_001,,Nie jesteś sam”- pod takim hasłem w dniu 18.01.2013r. odbyło się spotkanie młodzieży naszej szkoły z panem Janem Paszkiewiczem dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sanoku.

Zaproszony gość przekazał informacje dotyczące pomocy społecznej, zasad udzielania pomocy, współpracy z wolontariuszami – uczniami różnych szkół średnich miasta Sanoka. Wskazał placówki, w których każdy człowiek, który znalazł się w trudnej sytuacji życiowej: biedzie, chorobie, sieroctwie itp. może szukać  pomocy. Udzielił wskazówek dotyczących starania się o pomoc w instytucjach społecznych i fundacjach.

Dyrektor PCPR-u zachęcał młodzież do przyłączania się do działań podejmowanych przez wolontariuszy Szkolnego Koła Wolontariatu funkcjonującego przy ZS3 Sanok.

Po spotkaniu ogólnym  odbyły się indywidualne konsultacje dla młodzieży naszej szkoły.

Dziękujemy naszemu gościowi za cenne wskazówki i poświęcony nam czas.

Każdy z nas może kiedyś potrzebować wsparcia . Nie bądź obojętny-POMAGAJ!

Spodkanie było realizacją punktu 8 projektu "Bezpieczna szkoła-Bezpieczny uczeń".