Prawo dotyczy każdego obywatela i bardzo wielu dziedzin życia. W myśl zasady prawa, wywodzącej się z prawa rzymskiego, „Ignorantia iuris nocet” (łac. - "nieznajomość prawa szkodzi"), nieznajomość prawa nie zwalnia z obowiązku jego przestrzegania.

W dniu 23.01.1013r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Powiatowej Komendy Policji w Sanoku młodszych  aspirantów Monikę Hędrzak i Łukasza Sowińskiego.

Celem spotkania z policjantami było podniesienie świadomość prawnej młodzieży. Pani Monika i Pan Łukasz starali się przybliżyć uczniom prawa i obowiązki nieletnich i osób pełnoletnich, oraz poinformowali o konsekwencjach nieprzestrzegania prawa i odpowiedzialności karnej.

Tematem spotkania było: „Co robić , jeśli rozpoznajesz zagrożenie…” Zajęcia prowadzone były w dwóch grupach wiekowych: dla klas 1 i 2 oraz 3 i 4. Omawiano zagadnienia dotyczące przemocy, cyberprzemocy, zachowania kiboli,  grup nieformalnych, oraz sposoby zachowania się i obrony w sytuacjach zagrożenia. Policjanci udzielali odpowiedzi na pytania zadawane przez młodzież.

Zajęcia prowadzone były w ramach projektu „Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń”.