komp_bwa0325.02.2013r. uczniowie klasy 2TI (technik informatyk) udali się na wycieczkę poświęconą starym komputerom. Prezentacja historycznych komputerów miała miejsce w BWA Galerii Sanockiej i zorganizowana była przez pasjonata komputerów p. Lesława Leśniaka. Jak wspomina pan Lesław, jego przygoda z komputerem zaczęła się w 1982r. od komputera ZX 81, który posiadał aż 1KB pamięci RAM.

Uczniowie podczas tego pokazu mogli zobaczyć i posłuchać jak rodziła się, ewoluowała i wchodziła do naszych domów cyfrowa rozrywka. Każdy z uczniów miał możliwość zmierzyć się z działającymi komputerami sprzed 30 lat, miedzy innymi: Amiga, Atari, ZX Spectrum, Commodore czy konsole do gier. Należy zwrócić uwagę, że zaprezentowany sprzęt komputerowy jest w obecnych czasach trudny do zdobycia tym bardziej w działającym stanie.