erasmus   20 września br grupa naszych uczniów, uczestników projektu „Praktyki zagraniczne szansą na sukces na rynku pracy” razem z przedstawicielami Zespołu Szkół Nr 1 w Sanoku udała się z wizytą do Obchodnej Akademii we Vranowie nad Toplou.

Celem spotkania było zaprezentowanie słowackim przyjaciołom informacji o tworzeniu, realizacji i rezultatach projektów Erasmus+ Sektora Kształcenie i Szkolenie Zawodowe.

 

Informatycy (Marcin Kocioła, Michał Wanielista, Filip Rozputyński, Igor Kopaniszyn, Łukasz Woskowicz, Jakub Gurgul oraz Jakub Trzciński) oraz mechatronicy (Konrad Kij, Hubert Jarecki, Damian Mańkowski oraz Dawid Nowicki) przedstawili słowackim rówieśnikom prezentacje ilustrujące ich pobyt w Irlandii, rezultaty ich pracy oraz zdobyte doświadczenie zawodowe. Wspólna cechą wszystkich wystąpień był wniosek, że praktyki Erasmus+ to nie tylko doświadczenie zawodowe ale i zdobyte kompetencje społeczne będące rezultatem przebywania w obcojęzycznym środowisku pracy i życia u irlandzkich rodzin goszczących. Podobne wnioski wynikały z wystąpień przedstawicieli sanockiego Ekonomika. Ważnym punktem spotkania był poczęstunek przygotowany przez gospodarzy, w trakcie którego doszło do bezpośrednich rozmów pomiędzy słowackimi i polskimi uczniami.

Wymiana doświadczeń wystąpiła nie tylko na poziomie uczniów, ale i nauczycieli. Sanoccy koordynatorzy projektów w bezpośredniej rozmowie podzielili się ze swoją wiedzą z panią Dyrektor, Marią Chrapekovą oraz Renatą Jakubcinovą – koordynatorką projektów Erasmus+ w Obchodnej Akademii. Jako, że Słowacy właśnie udają się na swoje zagraniczne praktyki, konkluzją spotkania było umówienie się na kolejne spotkanie upowszechniające – tym razem w Sanoku oraz decyzja o wspólnym przygotowaniu transgranicznego projektu Erasmus+.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK