konkurs5

 

 

 

28 marca 2019 roku w Zespole Szkół Nr 3 w Sanoku odbył się VIII Ponadpowiatowy Konkurs Polonistyczny dla gimnazjalistów oraz uczniów klas ósmych szkół podstawowych Znani Twórcy Literatury Polskiej”. Konkurs został zgłoszony do Kuratorium Oświaty w Rzeszowie i może zostać wpisany na świadectwie ukończenia szkoły, gwarantując tym samym dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkoły średniej.

 

Temat tegorocznego konkursu brzmiał: Adam Mickiewicz – życie i twórczość. Organizatorami konkursu są nauczyciele języka polskiego: p. Anna Adamiak, Justyna Bednarska, Ewelina Dąbrowska, Dorota Piejko, Sabina Śmiertka. Przewodniczącym jury był p. Bogusław Bałut – wicedyrektor ZS3, który podkreślił, że konkurs „Znani Twórcy Literatury Polskiej” wpisał się na trwałe do kanonu szkolnych konkursów, gromadząc licznie młodzież, która w konkursowej rywalizacji prezentuje wysoki poziom wiedzy. W konkursowych zmaganiach wzięło udział 16 zespołów z gimnazjów i szkół podstawowych powiatów sanockiego i brzozowskiego: Szkoła Podstawowa w Dydni, Szkoła Podstawowa Nr 1 Sanok, Szkoła Podstawowa Nr 9 Sanok, Szkoła Podstawowa Nr 3 Sanok, Szkoła Podstawowa Nr 1 Brzozów, Szkoła Podstawowa we Wzdowie, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tarnawie Dolnej.

Uczniowie rozwiązywali test Moodle, test czytania ze zrozumieniem oraz test multimedialny inspirowany życiem i twórczością Adama Mickiewicza. Nad właściwym przebiegiem części informatycznej konkursu czuwał nauczyciel ZS3 p. Mariusz Piejko. Konkurs prowadzili: Elwira Wołoszyn i Michał Kwolek (2TF).

Organizatorzy konkursu dziękują nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu, Paniom: Magdalenie Kopczyk, Katarzynie Markuc, Magdalenie Wolan,  Alicji Nester, Marii Polańskiej, Zofii Wojnowskiej, Zdzisławie Janowskiej, Małgorzacie Bieda, Zofii Dąbrowskiej, Annie Kruczek za bardzo dobre przygotowanie uczniów, którzy zaprezentowali wysoki poziom wiedzy i umiejętności.

 

Wyniki:

Test Moodle:
I miejsce – Krystyna Mazur SP Wzdów
II miejsce – Marta Żak   SP nr 1 Brzozów
III miejsce – Julia Serwatko   SP nr 9 Sanok

 

Test czytania ze zrozumieniem:
I miejsce – Paulina Wąsik SP nr 3 Sanok
II miejsce – Patrycja Wolanin SP nr 1 Sanok
II miejsce – Kamila Janiszewska SP nr 9 Sanok

 

Test multimedialny:
I miejsce – Oliwia Bednarska SP nr 1 Sanok
II miejsce – Natalia Cyran   SP nr 1 Sanok
II miejsce – Katarzyna Magusiak SP Wzdów

 

Najlepsze zespoły, które uzyskały najwyższą liczbę punktów:
I miejsce - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej we Wzdowie (opiekun p. Magdalena Kopczyk)
II miejsce – Szkoła Podstawowa im. Prof. Władysława Szafera w Brzozowie (opiekun p. Zofia Dąbrowska)

 

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK