konk-niem   15 marca 2019 roku w Zespole Szkół Nr 3 w Sanoku odbył się Konkurs Języka Niemieckiego pt. „Mach dein Perfekt perfekt!”. Opanować czas przeszły Perfekt do perfekcji zdecydowało się 24 uczniów naszej szkoły z klas 1-4. Zmagania konkursowe poprzedzone były intensywnymi przygotowaniami, podczas których uczestnicy wykonywali pod okiem nauczycieli uczących różnorodne ćwiczenia, służące jak najlepszemu opanowaniu tej złożonej struktury gramatycznej. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu, w którym sprawdzana była znajomość imiesłowów Partizip Perfekt oraz czasowników posiłkowych, umiejętność przekształcania zdań z czasu teraźniejszego na Perfekt, tworzenia pytań oraz tłumaczenia zdań na język niemiecki. Systematyczna praca rozpoczęta już w październiku przełożyła się na osiągnięte wyniki. A oto one:

I miejsce – Kacper Bodziak (1TM),

II miejsce – Arkadiusz Czerkies (1TI),

III miejsce – Kinga Węgrzyńska (2TF),

wyróżnienia: Bartłomiej Bąk (1TI), Kamil Szarek (3TM), Gabriel Lenio (1TS).

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za ich trud i zaangażowanie. Mamy jednocześnie nadzieję, że zdobyte umiejętności okażą się przydatne w dalszym życiu.

Nasze podziękowania należą się również firmom PASS, ADR, DO-MET, Bank PBS oraz SFERIS, których wsparcie finansowe umożliwiło zakup ciekawych nagród, wśród których znalazły się przydatne gadżety elektroniczne, takie jak: smartwatch, dysk zewnętrzny, głośnik mobilny bluetooth, czy powerbanki. Oprócz pogłębionej wiedzy z języka niemieckiego i oceny celującej na koniec roku szkolnego stanowią one z pewnością dodatkową wymierną korzyść.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i już dzisiaj zapraszamy do udziału w jego kolejnej edycji w przyszłym roku szkolnym!

Organizatorki: Anna Grzyb, Ewa Hawryłko, Agnieszka Szewczyk i Urszula Woźniak

 

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK