W trakcie roku szkolnego 2009-2010 grupa uczennic klasy 2Lz pod opieką mgr inż. Iwony Brząska, brała udział w Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej „Florek”.  W dniach 21-23 maja 2010 w ośrodku „Berdo” w Myczkowcach miał miejsce XIII zlot grup ekologicznych, które wypełniły wszystkie zadania HAE „Florek”. Na zlot otrzymała zaproszenie również nasza grupa. Uczennice zajęły II miejsce w kategorii szkół średnich oraz IV miejsce za najciekawszy meldunek z realizacji zadania. W tym roku akcja odbyła się pod hasłem „Woda źródło życia”. Należało wykonać 5 zadań. Pierwsze zadanie (Wodne skarbonki) polegało na zbieraniu drobnych wśród rodziny i znajomych do skarbonki z butelki po wodzie. Zamiast pić soki czy gazowane napoje, piłyśmy przez 2 tygodnie wodę. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze zostały przeznaczone na zakup cukierków mikołajkowych dla młodzieży naszej szkoły. Następne zadanie, to odwiedzenie  oczyszczalni wody i ścieków w Lesku, gdzie zapoznałyśmy się z poszczególnymi etapami oczyszczania ścieków z miasta oraz działalnością laboratorium w którym sprawdza się jakość wody i prawidłowość procesów zachodzących w oczyszczalni. Po wizycie zaprojektowałyśmy ulotkę, z której można się dowiedzieć, jak oczyszczać wodę w sytuacjach krytycznych np. takich jak: powódź, ulewa czy trzęsienie ziemi. Zadanie trzecie (Razem łatwiej) polegało na odszukaniu organizacji, które zajmują się ochroną środowiska i nawiązaniu z nią kontaktu poprzez odwiedzenie tej organizacji i zapoznanie się z jej działalnością. Wybrałyśmy Bieszczadzki Oddział Ligi Ochrony Przyrody z siedzibą w Sanoku. W spotkanie z nami poprowadził Pan Prezes Marek Marynowicz oraz Wiceprezes Ryszard Rygliszyn. W zadaniu czwartym wykonywałyśmy plakat o szkodliwości pestycydów oraz organizowałyśmy kampanię informacyjną na terenie miejscowości, w których mieszkamy. Piąte i ostatnie zadanie polegało na uprzątnięciu brzegów rzeki San.

Podczas zlotu w Myczkowcach miałyśmy okazję do zaprezentowania sposobu realizacji przeprowadzonych działań oraz nagromadzonych w trakcie pracy materiałów. Zwiedziłyśmy elektrownię wodną w Solinie. Odbyłyśmy wycieczkę do Centrum Ekumenicznego w Myczkowcach, gdzie można zobaczyć miniatury cerkwi i kościołów drewnianych, zwiedzić „Ogród biblijny”, oraz podziwiać zwierzęta w mini Zoo.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wykonania poszczególnych zadań oraz galerii zdjęć.

relacje
ulotki
zdjęcia
dyplomy

 

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK