TURNIEJ MOTORYZACYJNY 2026 – BRĄZ W FINALE WOJEWÓDZKIM
30.05.2026 r. na terenie WORD w Rzeszowie odbył się finał wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.
Cele turnieju to przede wszystkim popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnego
i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego, propagowanie i popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych.
Uczniowie rywalizowali w pięciu konkurencjach: Przepisy ruchu drogowego, Pierwsza pomoc przedmedyczna, Przygotowanie pojazdów do jazdy, Sprawnościowa jazda motorowerem oraz Sprawnościowa jazda samochodem.
Drużyna w składzie: Szymon Cyganik - klasa 4S, Paweł Germański – klasa 4S oraz Antoni Konieczny – klasa 4E zajęła trzecie miejsce, zdobywając okazały puchar, dyplomy oraz brązowe medale. Dodatkowo wszyscy uczniowie naszej drużyny zdobyli cenne nagrody za rywalizację indywidualną.
Opiekunem drużyny był wicedyrektor ZS nr 3 Bogusław Bałut.
„Chciałbym podziękować uczniom za zaangażowanie i trud, jaki włożyli w przygotowania do turnieju. Szkoła po raz kolejny stanęła „na pudle” w finale wojewódzkim. Szymon został zwycięzcą jazdy sprawnościowej samochodem. Paweł i Antoni pojechali bardzo dobrze motorowerem – Paweł był drugi a Antoni 4. Chociaż nie udało się awansować do finału centralnego, uczniowie już dziś zapowiadają walkę za rok.
Chciałbym bardzo serdecznie podziękować pracownikom wydziału oświaty Starostwa Powiatowego w Sanoku za zorganizowanie transportu do Rzeszowa, jak również Pani Beacie Nowickiej za pomoc w przygotowaniu uczniów.
Należy wszystkim młodym „kierującym” przekazywać wiedzę z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego oraz ratownictwa drogowego, aby bezpiecznie poruszali się po naszych drogach oraz umieli ratować innych” – mówi Bogusław Bałut.



http://kursy.zs3.sanok.pl
Pracownie komputerowe 
AUTOSAN
PASS POLSKA







