01-rekolekcje     W dniach od 20 do 21 marca w naszej szkole - Zespole Szkół Nr 3 w Sanoku - odbyły się wielkopostne rekolekcje dla młodzieży. Jest to szczególny czas, kiedy można zatrzymać się i popatrzeć w swoje życie. W tym roku rekolekcje poprowadził ks. Andrzej Policht salezjanin z Oświęcimia. Towarzyszyła mu grupa młodzieży z salezjańskiej szkoły średniej, która poprzez pantomimy i śpiew przekazała bardzo ważne treści swoim rówieśnikom w naszej szkole. Prowadzący ks. Andrzej bardzo mocno podkreślił jak ważna w życiu szczególnie człowieka młodego jest nadzieja oraz wiara w siebie oparta o Boga, a także stawiane sobie cele i wymagania. Pokazał na Boga jako Ojca pochylającego się i kochającego każdego człowieka.

W grupie towarzyszącej księdzu Andrzejowi niezapomnianą postacią był pan Piotr Mirecki, który grając na gitarze hiszpańskiej pokazał piękno i kunszt muzyki flamenko. Niezwykle zaskakującą osobą był gość główny rekolekcji pan Janek Mela, który jako trzynastoletni chłopiec w wypadku stracił rękę i nogę. Bardzo mocno przeżył to wydarzenie, które jak sam powiedział miało ważny wpływ na całe jego późniejsze życie. Nie poddał się, ale poprzez siłę charakteru oraz jak sam powiedział, dzięki Bożej Opatrzności zrealizował marzenie swego życia. W jednym roku zdobywając podczas wyprawy 2 bieguny kuli ziemskiej. Było to świadectwo, które w sercach wielu młodych ludzi zapaliło wiarę w siebie i możliwość realizacji nawet najtrudniejszych planów i celów. Te rekolekcje były wyjątkowe nie tylko w opinii młodzieży ale także grona pedagogicznego. Dyrektorzy szkoły rozpoczynając te wspólne spotkania jak i kończąc wyrazili słowa wdzięczności zaproszonym gościom za wartości i treści, które zostały przekazane oraz słowa uznania dla młodzieży naszej szkoły za obecność i zachowanie. Tegoroczne rekolekcje z pewnością na długo zostaną w naszej pamięci i sercach.