O SZKOLE  |  PLAN LEKCJI  |  DZIENNIK  |  AKTUALNOŚCI  |  SPORT W SZKOLE  |  film FILMY film |  FACEBOOK  |  REKRUTACJA  |  NABÓR ELEKTRONICZNY  |

08-lekcja

    Na rynku pracy, nie tylko w Polsce, zaczyna brakować specjalistów. Odczuwają to szczególnie firmy produkcyjne. Fachowcy typu automatyk, mechatronik, mechanik, elektryk, programista, konstruktor są dziś na wagę złota. Dlatego też pracodawcy współpracują ze szkołami o profilach technicznych i z uczelniami, aby w przyszłości zapewnić sobie wykwalifikowanych pracowników, zwłaszcza kadry techniczne.
    Od ubiegłego roku firma Pass Polska ma swoją klasę patronacką w naszej szkole w zawodzie technik mechatronik. Jedną z form współpracy są „otwarte lekcje” prowadzone przez specjalistów z Pass-a.

W piątek 25 styczna przeprowadziliśmy taką lekcję dla uczniów klas II-IV. Zajęcia prowadził Mateusz Olszowy, automatyk z Działu Utrzymania Ruchu, wspierany przez swojego kierownika Wojciecha Pityńskiego i kolegę Dariusza Latuska. Dobór prowadzących nie był przypadkowy – jak podkreślał kierownik Pityński – obaj młodzi pracownicy Działu Utrzymania Ruchu są absolwentami ZS nr 3. Matusz przyszedł do pracy w Pass Polska zaraz po szkole (wcześniej poznał firmę podczas praktyk zawodowych), a Dariusz po studiach.
Wykład poświęcony był zagadnieniom z zakresu hydrauliki, z odniesieniem do konkretnych maszyn pracujących w naszej firmie. Dzięki uprzejmości firmy BLM młodzież mogła zobaczyć schematy spęczarek z wydziału zajmującego się produkcją metalową. Oprócz teorii było wiele przykładów praktycznych, popartych animacjami i filmikami, co szczególnie podobało się młodym słuchaczom. Wykład został nagrodzony gromkimi brawami, co oznacza, że uczestnicy chyba się nie nudzili W planach jest także powtórzenie wykładu z zakresu sieci przemysłowych, który w ubiegłym roku spotkał się z równie entuzjastycznym przyjęciem młodzieży.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK