O SZKOLE  |  PLAN LEKCJI  |  DZIENNIK  |  AKTUALNOŚCI  |  SPORT W SZKOLE  |  film FILMY film |  FACEBOOK  |  REKRUTACJA  |  NABÓR ELEKTRONICZNY  |

11 listopada 016W dniu 16 listopada 2018r. w naszej szkole odbyło się przestawienie teatralne, które było podsumowaniem projektu „Niepodległa” organizowanego przez Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sanoku. Autorem scenariusza jest pan Tomasz Nazar, który zobrazował w nim wydarzenia, jakie rozegrały się w Sanoku w przed dzień odzyskania niepodległości w 1918 roku. Treść scenariusza dała możliwość młodzieży naszej szkoły zapoznania się z głównymi postaciami lokalnych elit politycznych i wojskowych naszego miasta w owym czasie, np. burmistrz dr Paweł Biedka, pułkownik Maksymowicz, doktor Karol Zaleski, dyrektor Fabryki Wagonów Ludwik Gedus Eydziatowicz, itd.

Sceny przedstawienia zobrazowały proces odzyskiwania niepodległości przez miasto Sanok i nastroje polityczno-narodowościowe panujące w ówczesnym społeczeństwie. Znalazły się tu również odniesienia do przemian historycznych zachodzących w całej Ojczyźnie.

Udział w przestawieniu wzięli uczniowie naszej szkoły: Emilia Kruk i Mateusz Mazur z 4TK, Grzegorz Fic, Witold Sobolak, Kacper Duplaga z 3TE, Seweryn Kaczmar 3TF, Bartosz Karwięcz 3TM, Oskar Dżugan, Bartłomiej Trznadel, Przemysław Olenicz, Dawid Śniegoń, Miłosz Stach, Patryk Lisowski z 2TM, Elwira Wołoszyn, Arkadiusz Faber, Miłosz Rostocki, Adrian Kowalczuk z 2TF, Filip Niemczyk, Krystian Kalemba, Sebastian Husejko z 1TK, Michał Bilański, Bartłomiej Bąk, Dominik Kondracki, Mateusz Martowicz z 1TI oraz Dominik Harydczak, Jacek Gamoń, Oskar Matusik, Krystian Lorenc, Eryk Juszczak, Dominik Szymański, Karol Popiel z 2TE.

Nad realizacją całego projektu od strony artystycznej czuwały: Joanna Skarbowska, Monika Fundanicz, Beata Leszczyszyn i Katarzyna Wronkowicz-Rogos.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK