O SZKOLE  |  PLAN LEKCJI  |  DZIENNIK  |  AKTUALNOŚCI  |  SPORT W SZKOLE  |  film FILMY film |  FACEBOOK  |  REKRUTACJA  |  NABÓR ELEKTRONICZNY  |

     10 listopada 2018 r. na Gali w Sanockim Domu Kultury podsumowano roczne działania powiatu w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

W tej uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz miasta i starostwa (starosta Roman Konieczny, wiceburmistrz Stanisław Chęć, naczelnik wydziału oświaty Zofia Kijowska) oraz poseł na Sejm RP Piotr Uruski, a także dyrektor Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sanoku Marta Muszyńska oraz metodycy tego ośrodka. Obchody te swoimi występami wzbogacili uczniowie szkół powiatu sanockiego pod opieką swoich nauczycieli.

 

   Galę rozpoczęli starosta sanocki Roman Konieczny oraz poseł Piotr Uruski wygłaszając okolicznościowe przemówienia. Podkreślili oni rolę i powagę krzewienia patriotyzmu wśród młodych ludzi. Zwrócili również uwagę na znajomość przez młodzież historii Ojczyzny.

   Imprezę tę swoim występem uświetniły śpiewaczki operowe z Wrocławia, wykonując wiązankę pieśni patriotycznych.

    Podsumowaniem całorocznego programu o „Niepodległej ” zorganizowanego przez CDN w Sanoku było wręczenie 17 Certyfikatów dla szkół powiatu sanockiego, których młodzież realizowała ten projekt.

Projekt „Niepodległa” był realizowany w dwóch etapach. Pierwszy obejmował koncert pieśni patriotycznych pt. „I wszystkim śpiewajmy o tej, co nie zginęła”, który odbył się SDK-u 6 marca 2018r. Orkiestra dęta z naszej szkoły odegrała hymn państwowy „Mazurka Dąbrowskiego” oraz wiązankę pieśni patriotycznych. Ponadto wystąpił zespół muzyczny, który zagrał utwór pt. „Taki kraj…” .

      W drugim etapie projektu „Niepodległa” realizowano zadania w następujących kategoriach:
- badawczo-historyczny,
- literacko-artystyczny,
- geograficzno-przyrodniczym,
- fotograficzny.

Nasza szkoła zaprezentowała:
- Lapbooka poświęconego Ludwikowi Polańskiemu (postać fikcyjna) - {część literacko -artystyczna},
Świadomość historyczna młodzieży na temat odzyskania niepodległości przez Sanok 1914-1918 - {część badawczo-historyczna},
Śladami przodków – „Odbudowa Niepodległej”
„Poznajemy historię Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Sanoku” – {
część geograficzno-turystyczna i fotograficzna}.

Za te działania szkole przyznano Certyfikat, który został wręczony na ręce koordynatorów projektu przez starostę sanockiego i dyrektor CDN na Gali w SDK-u. Wówczas również zostały wręczone nagrody za zajęcie dwóch drugich miejsc (ex equo) dla uczniów naszej szkoły tj. Kamila Barana 3TE i Jakuba Kucharskiego 3TM w finale Powiatowego Konkursu Historycznego „Sanockie drogi do niepodległości”, który odbył się 6 listopada 2018 w Muzeum Historycznym w Sanoku, pod honorowym patronatem   Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Starosty sanockiego i IPN Rzeszów.

      Nagrody otrzymali również na tej gali uczestnicy „Turnieju Piłki Nożnej Halowej z okazji 100–lecia Niepodległości” dla szkół ponadgimnazjalnych powiatu sanockiego. Szkoła nasz zajęła w nim III miejsce. W skład medalowej drużyny weszły: Grzegorz Hostyński 2TS, Mateusz Kotowski 2TA, Jakub Krzywiński 4TM, Jakub Gazdowicz 3TI, Adrian Gocek 4TS, Michał Froń 2TE, Jakub Leń 2TE, Radosław Małkowski 3TI, Dominik Harydczak 2TE, Piotr Nowak 3TE, Jakub Pilszak 2TA.

      Artystyczną części gali projektu „Niepodległa” wzbogacili uczniowie naszej szkoły, był to zespół muzyczny składający się z :Kamili Wróbel 4TF (śpiew), Piotra Nieznańskiego 4TK– (śpiew oraz instrumenty klawiszowe), Michała Rzeszowskiego 4TI (gitara elektryczna), Macieja Kołodzieja 2TS (perkusja), Jakuba Łagodzica 1TM (gitara elektryczna), który wykonał utwór „Ojczyzna”.

 

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK