O SZKOLE  |  PLAN LEKCJI  |  DZIENNIK  |  AKTUALNOŚCI  |  SPORT W SZKOLE  |  film FILMY film |  FACEBOOK  |  REKRUTACJA  |  NABÓR ELEKTRONICZNY  |

niepodlegla

 

   W ramach akcji ogłoszonej przez Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej, nasza szkoła wzięła udział w biciu rekordu poprzez wspólne śpiewnie hymnu narodowego „Mazurka Dąbrowskiego”. Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 zostali przygotowani do bicia tego rekordu poprzez przypomnienie oficjalnego tekstu hymnu. Test ten został im wręczony na lekcjach historii, wiedzy o społeczeństwie i godzinach wychowawczych.

 

 

Jeszcze Polska nie zginęła,       
Kiedy my żyjemy,
Co nam obca przemoc wzięła,
Szablą odbierzemy.

    Marsz, marsz, Dąbrowski,
    Z ziemi włoskiej do Polski,
    Za twoim przewodem,
    Złączym się z narodem.

Przejdziem Wisłę, przejdziem Wartę,
Będziem Polakami,
Dał nam przykład Bonaparte,
Jak zwyciężać mamy.

    Marsz, marsz ...

Jak Czarniecki do Poznania
Po szwedzkim zaborze,
Dla ojczyzny ratowania
Wrócim się przez morze .

    Marsz, marsz ...

Już tam ojciec do swej Basi
mówi zapłakany:
-Słuchaj jeno pono nasi
biją w tarabany!

    Marsz, marsz…

 

Rekord biliśmy 9 listopada 2018 o godzenie 11:11, w tym czasie społeczność szkoły zebrała się na hali sportowej, gdzie na ekranie wyświetliliśmy tekst naszego hymnu. O godzinie 11:11 ponad 850 uczniów uroczyście odśpiewało przy podkładzie muzycznym hymn Polski.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK