O SZKOLE  |  PLAN LEKCJI  |  DZIENNIK  |  AKTUALNOŚCI  |  SPORT W SZKOLE  |  film FILMY film |  FACEBOOK  |  REKRUTACJA  |  NABÓR ELEKTRONICZNY  |

konkurs-historyczny-2-1280x640   6 listopada 2018 r. w Muzeum Historycznym w Sanoku odbył się finał Powiatowego Konkursu Historycznego „Sanockie drogi do niepodległości” organizowanego przez Powiat Sanocki wspólnie z oddziałem rzeszowskiego Instytutu Pamięci Narodowej.
Konkurs organizowany był w dwóch etapach (szkolny i powiatowy) i dwóch kategoriach (szkoły podstawowe i ponadpodstawowe).

Do etapu powiatowego zakwalifikowało się 13 uczestników ze szkół średnich, w tym 3 uczniów ZS Nr3: Kamil Baran kl. 3TE, Jakub Kucharski kl. 3TM i Dominik Niemczyk kl. 3TM.

Nasi uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie zarówno na teście pisemnym, składającym się z 21 pytań, jak i w części ustnej, do której awansowały 4 osoby z największą liczbą punktów. W finale znaleźli się Jakub Kucharski i Kamil Baran. Suma punktów z części pisemnej i ustnej decydowała o wygranej.

Ostateczne wyniki w kategorii szkół ponadpodstawowych:
I miejsce Karol Bartkowski – I Liceum Ogólnokształcące w Sanoku
II miejsce – Kamil Baran, Jakub Kucharski – Zespół Szkół Nr 3 w Sanoku
III miejsce Patrycja Starego – I Liceum Ogólnokształcące w Sanoku

Należy dodać, iż uczniowie w trakcie przygotowań do konkursu w dosyć niewielkim czasie musieli opanować bardzo duży zakres wymaganego materiału, który dotyczył okresu:
- walk o niepodległość od 1795 do 1918 r.
- wojen o granice Polski 1918-1921
- kształtowania się państwa polskiego od 11.11.1918 do21.03.1921 r.
- wydarzeń na terenie ziemi sanockiej 1795- 1921
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali zestaw książek ufundowany przez Powiat Sanocki i Instytut Pamięci Narodowej. Nagrody dla laureatów zostały wręczone podczas koncertu z okazji 100 lecia niepodległości w SDK 10.11.2018 r.

Opiekun: Katarzyna Wronkowicz-Rogos.

Serdecznie gratulujemy!

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK