Czerwiec to czas podsumowań – także w projekcie „Treasure in Language”. W ramach kolejnych działań programu Erasmus przedstawiciele Zespołu Szkół Nr 3 w Sanoku uczestniczyli w warsztatach wyjazdowych na terenie Podhala. W trakcie niniejszej wizyty młodzież na nowo odkrywała język, historię, tradycje Zakopanego i okolic oraz poznali wpływ tego miejsca na kształt języka południowo – wschodniej Polski. Wizyta studyjna dała także możliwość podsumowania realizacji działań projektowych oraz przeprowadzenia ewaluacji. Uczniowie zdecydowanie opowiedzieli się za dalszym uczestnictwem w kolejnych projektach unijnych, dlatego uznali, że szkoła powinna nadal umożliwiać młodzieży poznawanie nie tylko kultury szkół partnerskich, ale także na nowo odkrywać własną historię, tradycję i język.