03-irl-euJako, że praca to nie jedyny cel wyjazdu na praktykę,  ubiegłą sobota była okazją do zapoznania się ze Sligo i okolicami. Najpierw odbyliśmy spacer po mieście, a następnie autokarem udaliśmy się do kilku miejsc wartych odwiedzenia. Zobaczyliśmy między innymi: Holy Well – miejsce, gdzie w czasach prześladowań katolików  w ukryciu odprawiano msze, a dzisiaj cel pielgrzymek; wodospad Glencare, wypływający z Ben Bulbena, góry będącej symbolem hrabstwa Sligo; klify w Mallaghmore z charakterystycznym gotyckim zamkiem stanowiące jeden z najbardziej malowniczych widoków Irlandii; grób Wiliama Butlera Yeats’a – słynnego poety irlandzkiego i noblisty; malowniczą Dolinę Horseshoe oraz Rosses Point – nadmorską dzielnicę Sligo.

 

Ps. Skacząca koleżanka dalej jest pośród nas.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK