3_maj_2010

30 kwietnia 2010r. w Zespole Szkół nr 3 w Sanoku odbyła się uroczystość z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W czasie akademii uczniowie recytowali wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz fragment "Pana Tadeusza" A. Mickiewicza - "Koncert Jankiela". Został przedstawiony także fragment przysięgi Króla Zygmunta Augusta uchwalającej Konstytucję 3 Maja. Akademii towarzyszyła szkolna orkiestra, która zagrała Mazurek Dąbrowskiego
i Mazurek 3 Maja ("Witaj, majowa jutrzenko"). Przedstawienie zakończył film przedstawiający uchwały Sejmu Wielkiego.

W uroczystości brali udział uczniowie klas:

1TS - Witold Słotwiński, Arkadiusz Wójcik
1LZ - Jagoda Kunysz, Paula Duduś