ue17 maja  2010 r. w II LO w Sanoku odbył się konkurs geograficzny dla szkół ponadgimnazjalnych pt. „UNIA EUROPEJSKA bez tajemnic”. Uczniowie pracowali w zespołach trzyosobowych, odpowiadając na pytania w różnych kategoriach, m.in.: hymny państw UE, flagi, potrawy, zabytki, znane postacie, a nawet tłumaczenie z języka angielskiego przysłów europejskich.

Zwycięzcy (w kolejności): II LO (Sanok), I LO (Sanok), ZS Nr 1 (Sanok). Nasi uczniowie: Mirosław Jagodziński (kl. 2TM), Marcin Biodrowicz (kl. 2TI) i Michał Jadczyszyn (kl. 2TI) zajęli IV miejsce.
Do konkursu przygotowywała ich pani Ewa Hawryłko.