Artystyczna_AlternatywaW ramach zajęć szkolnego koła teatralnego w naszej szkole 25 marca odbyło się spotkanie dotyczące stylizacji scenicznej i wizażu. Zajęcia prowadziła p. Agnieszka Rokosa – stylistka, doradca ds. wizerunku, projektantka – wykładowca w krakowskiej Szkole Wizażu i Stylizacji „Artystyczna Alternatywa”.

Jak wygląda makijaż sceniczny? Co to jest stylizacja sceniczna? Jakie są podstawy kreowania wizerunku? Na te i inne pytania można było uzyskać odpowiedź  w trakcie spotkania z p. Agnieszką Rokosą. Prowadząca zajęcia w ciekawy sposób tłumaczyła również, jak analizować proporcje sylwetki, podkreślać jej zalety i wady, jak dobierać odpowiedni strój do okazji. Wyjaśniała, jak ubrać się na studniówkę, egzamin maturalny, rozmowę kwalifikacyjną, gdyż uczestnicy zajęć zadawali wiele pytań dotyczących tych właśnie zagadnień.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, a uczniowie zdobyte wiadomości na pewno będą wykorzystywać na co dzień w kreowaniu własnego wizerunku.