Dnia 5 kwietnia 2011r. uczniowie z naszej szkoły (laureaci szkolnych potyczek ortograficzno – interpunkcyjnych) wraz z panią Edytą Kulawiak – Roman uczestniczyli w IX edycji konkursu ortograficznego „Sanocki Mistrz Ortografii” zorganizowanej przez Zespół Szkół Nr 1 w Sanoku.

Uczestnikami byli nie tylko przedstawiciele szkół sanockich (podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych), ale i inni mieszkańcy Sanoka. Przygotowany przez organizatorów tekst dyktanda był odpowiednio trudny i stanowił nie lada wyzwanie dla piszących. O wyłonieniu laureatów w większości przypadków decydowały błędy interpunkcyjne.

Specjalnym gościem konkursu był pan starosta Sebastian Niżnik, z którego rąk nagrodę otrzymała także i nasza reprezentantka, podopieczna pani Edyty Kulawiak – Roman, Diana Gwizdała, uczennica klasy 1 TF.

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w przyszłorocznej edycji konkursu ortograficznego już dzisiaj gorąco zachęcamy do systematycznego przyswajania sobie wszelkich zasad poprawności językowej.