mickiewicz01

1 marca 2013 roku odbył się w naszej szkole II Ponadpowiatowy Konkurs Polonistyczny dla gimnazjalistów Znani Twórcy Literatury Polskiej. Temat tegorocznej edycji to życie i twórczość Adama Mickiewicza. Konkurs składał się z trzech części: analizy czytanego tekstu, quizu w Moodle oraz plastycznej interpretacji utworu poety. Udział w konkursie wzięły następujące szkoły gimnazjalne: Gimnazjum nr 1, 2, 3, 4 z Sanoka, Gimnazjum nr 2 z Zagórza, gimnazja z miejscowości: Tarnawa Dolna, Rakowa, Średnia Wieś, Uherce, Dydnia, Trepcza, Niebieszczany, Humniska, Przysietnica, Strachocina, Cisna, Rzepedź. Po zakończeniu części konkursowej młodzież oglądała prezentację multimedialną na temat życia i twórczości Adama Mickiewicza.

Wyniki konkursu:

I miejsce: Gimnazjum nr 1 Humniska (opiekun p. Lucyna Ścibor)
II miejsce: Gimnazjum nr 2  Sanok (opiekun p. Ewa Szymkowiak)
III miejsce: Gimnazjum Dydnia (opiekun p. Matylda Myćka)
Wyróżnienia: Gimnazjum Trepcza (opiekun p. Bożena Zarzyka)
                      Gimnazjum Cisna (opiekun p. Katarzyna Michałowska)

W części plastycznej:
I miejsce: Gimnazjum Trepcza (opiekun p. Bożena Zarzyka)
II miejsce: Gimnazjum Dydnia (opiekun p. Matylda Myćka)
III miejsce: Gimnazjum nr 2 Sanok (opiekun p. Ewa Szymkowiak)
Wyróżnienie: Gimnazjum Przysietnica (opiekun p. Barbara Słowik)